Bugünkü
Takvim

Putin 1,4 milyar dolara saray yaptırdığı iddiaları hakkında ilk kez konuştu

Rusya'da Vladimir Putin'in en büyük muhalifi Aleksey Navalnıy, Putin'in Karadeniz kıyısında 1,4 milyar dolara bir saray yaptırdığını içinde striptiz külübü, buz pateni bisti, kumarhane, sinema salonu olduğunu iddia etti. Navalnıy'ın bu iddiası milyonlar tarafından izlendi. Putin ise bir hafta sonra söz konusu iddialara cevap verdi ve "İddia edilen mülklerin hiçbiri ne bana ne de yakın akrabalarıma aittir ve hiçbir zaman da olmamıştır. Tüm bu iddialarla vatandaşlarımızın beyinlerini yıkamaya karar verdiler." dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karadeniz'de kendisi için 1,4 milyar dolara saray yaptırdığına yönelik iddiaları reddederek, "İddia edilen mülklerin hiçbiri ne bana ne de yakın akrabalarıma aittir ve hiçbir zaman da olmamıştır. Tüm bu iddialarla vatandaşlarımızın beyinlerini yıkamaya karar verdiler." dedi.

Putin, ülkedeki üniversite öğrencileriyle video konferans yoluyla gerçekleştirdiği görüşmede, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'nın, kendisinin Karadeniz kıyısında 1,4 milyar dolara saray yaptırdığına yönelik iddialarını yanıtladı.

Navalnıy tarafından sunulan iddiaların "abartıldığını" savunan Putin, "İddia edilen mülklerin hiçbiri ne bana ne de yakın akrabalarıma aittir ve hiçbir zaman da olmamıştır." diye konuştu.

Söz konusu saraya yönelik iddiaların "halkın beynini yıkamak" için kullanıldığını öne süren Putin, "Bu iddialar zaten 10 yıldan fazla bir süredir dolaşımda. Şimdi, uygun bir zamanda, her şeyi bir araya getirdiler ve tüm bu iddialarla vatandaşlarımızın beyinlerini yıkamaya karar verdiler, internette bir tür video serisi başlattılar. Böyle bir mülk için bazı tapular veya faturalar, çeşitli izler bulunması gerekir." dedi.

Kendisinin hiçbir zaman ticaretle de ilgilenmediğini anlatan Putin, "Ticareti yanlış bulduğum için değil, aksine insanlara iş imkanları sağlayan önemli bir alan olduğunu düşünüyorum. Sadece bana göre değil." şeklinde konuştu.