Milyon dolarlık düğün kına gecesiyle başladı

Milyon dolarlık düğün kına gecesiyle başladı

Kına için aşk adasını kapattılar

Pıyush Bansal ve Divya Aggarwal çifti geleneksel mehendi ve kına töreni için Rixos Premium Bodrum'un aşk adasını kapattı. Yaklaşık 500 davetlinin katıldığı kına törenine gelin Divya Aggarwal üstü açık 1966 model bir klasik araçla konvoy eşliğinde geldi. Mehter takımının hücum marşı eşliğinde adaya giriş yapan gelini damat kapıda karşıladı. Misafirleri selamlayan gelin ve damat daha sonra mehendi töreni için ellerine Hint kınası yaptırdı.

Milyon dolarlık düğün kına gecesiyle başladı


Adaya kapalı çarşı kuruldu

Hint yemekleri ikram edilen kına töreninde Türkiye'ye özgü lezzetler de misafirlerin beğenisine sunuldu. İstanbul Eminönü'nde bulunan tarihi kapalı çarşının benzeri adaya kuruldu. Hintli misafirlerin büyük ilgi gösterdiği kapalı çarşıda geleneksel Türk lezzetleri ve yöresel ürünler sergilendi.

Milyon dolarlık düğün kına gecesiyle başladı

18 kamyonla 1 ton malzeme taşındı

Kına töreninde misafirler için hazırlanan yiyecek ve içecekler İstanbul'dan getirtildi. 18 kamyonla 1 ton gıda malzemesi taşındığı öğrenildi. Hindistan'a ve Türkiye'ye özgü lezzetleri 55 aşçı hazırladı. Misafirlere hizmet etmek için ise yaklaşık bin 500 kişi görev aldı.

Milyon dolarlık düğün kına gecesiyle başladı

10 ülkeden misafir geldi

Pıyush Bansal ve Divya Aggarwal çiftinin düğün töreni için Amerika, Arabistan, Avrupa ve Uzak Doğu'dan da davetlilerin geldiği ifade edildi. Misafirler için 2 deluxe otel kapatıldığı, 10 lüks yat, 1 deniz uçağı ve 60'a yakın da araç kiralandığı öğrenildi.

Milyon dolarlık düğün kına gecesiyle başladı

Organizasyonla ilgili açıklama yapan Rixos Premium Bodrum Otel Genel Müdürü Mehmet Tulunay, "Düğünün kına bölümü için otelimizin adasını tercih ettiler. Bodrum buna benzer birçok organizasyona ev sahipliği yapmıştır. Bu düğün kapalı otel ortamından çıktı ve Bodrum'un düğünü oldu. Karayolundan ziyade helikopter, deniz uçağı ve lüks yatlarla tesisimize geldiler. Etkinlik için Bodrum'un değerlerinden biri olan yüzen disko Catamaran da getirildi. Kınanın ardından denize açılarak eğlenmeye devam edecekler. Biz yerel değerleri de sunmak istedik ve tarihi kapalı çarşının replikasını getirdik. Yerel lezzetler, yerel değerler ve tarihi dokumuzu da yaşatmak istedik. Şu an 600 misafirimiz ve 1500 çalışanımız var" dedi.

DİĞER GALERİLER