Vav TV İzle

Dünya bunu konuşuyor! Gizli silahlar ifşa oldu! Katil İsrail Filistin'e karşı...

Katil İsrail'in Filistin halkına zulmü devam ederken Netanyahu'nun gizli silahları ifşa oldu. Resmen soykırım yapan İsrail'e tepkiler çığ gibi büyürken dünya gizli silah ifşası ile şok oldu. Netanyahu operasyona tüm gücüyle devam edeceklerini söylese de ülke gazetelerinden Haaretz, İsrail'in sevk ettiği gizli silahlara rağmen sonuç alamadığını yazdı.

Dünyanın dört bir yanından tepki yağmasına rağmen İsrail Gazze'de hafta sonu katliam yaptı, Pazar günü onlarca insan yaşamını yitirdi. Başbakan Netanyahu operasyonun 'tüm gücüyle' devam edeceğini söylese de, Haaretz gazetesi İsrail'in sevk ettiği gizli silahlara rağmen sonuç alamadığını yazdı.

İsrail'in Gazze'ye saldırıları ikinci haftasına girdi. Pazar en ölümcül gün olurken, 16'sı kadın, 10'u çocuk toplamda 42 kişi yaşamını yitirdi. İsrail'in Haaretz gazetesi ise ordunun gizli silah sevkiyatını yazdı.

EVLER, CADDE VE SOKAKLAR YERLE BİR
Görgü tanıkları, İsrail savaş uçaklarının Filistin direniş güçlerine ait bazı noktaları, tarım arazilerini, caddeleri ve altyapıyı hedef aldığını, saldırılar neticesinde Gazze'nin güney ve batısında bazı emniyet merkezlerinin de yıkıldığını aktardı.

Saldırıların bazı bina ve evlerin yanı sıra cadde ve sokaklarda büyük hasara yol açtığı belirtildi. Ayrıca hedef alınan noktalara yakın bölgelerde elektrik kesintilerinin yaşandığı ve kanalizasyon, su ve elektrik şebekelerinin zarar gördüğü de aktarılıyor.

NETANYAHU'DAN TEPKİ ÇEKEN AÇIKLAMA
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise, Filistin'e yönelik süren harekatın "tüm gücüyle" devam edeceğini söyledi. Basın açıklamasında konuşan Netanyahu, "Sükuneti sağlamak için gerekli olduğu sürece devam edeceğiz. Bu biraz vakit alacak" dedi.