Dağlık Karabağ'dan en net fotoğraf! Hepsi yan yana dizildi!

Azerbaycan yıllardır işgal altında olan topraklarını Ermenistan'dan bir bir almaya devam ediyor. Azerbaycan lideri Aliyev "Ateşkes isteyenler Ermenistan'a silah gönderiyor. Listesi bende var" dedi. Rusya Türkiye'den silahların susması için rol oynamasını isterken, işgal altındaki Dağlık Karabağ'daki bir askeri hastanenin bahçesinde çekilen kareler servis edildi.

Dağlık Karabağ savaşında bir ay bugün dolarken, Pazar günü akşam saatlerinde ABD'nin duyurduğu ateşkes anlaşması yalnızca beş dakikada havaya uçtu.

Yerel saatle 08.00'de (TSİ 07.00) silahların susması gerekiyordu, Azerbaycan Ermenistan ordusunun 08.05'te Laçın bölgesindeki Sefiyan köyüne top atışı yaptığını duyurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ağcabedi, Terter, Ağdam, Fuzuli, Laçın, Gubadlı cepheleriyle daha kuzeydeki Tovuz, Gedebey, Daşkesen'de de saldırılar düzenlendiğini açıkladı.

Ağdam'a bağlı Garadağlı köyündeki bir liseye Ermenistan ordusunun bu sabah saatlerinde ateş açtığı bildiriliyor. 400 öğrencinin eğitim gördüğü okul ağır hasar gördü.

Milliyet'te yer alan habere göre, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, arka arkaya paylaştığı Twitter mesajında 'provokasyonlar'a rağmen ordunun ateşkese tam olarak uyduğunu savundu.

DİĞER GALERİLER