Bugünkü
Takvim

Asrın projesi TürkAkım boru hattı nedir? Açılışını Başkan Erdoğan'ın yaptığı projenin güzergahı...

Türkiye ile Rusya'nın ortaklığında tamamlanan ve dünyanın sayılı projelerinden biri olan TürkAkım Boru Hattı Projesi Başkan Erdoğan'ın ve Rusya lideri Putin'in katıldığı törenler açıldı. Türkakım Türkiye bölgedeki enerji üssü olacak. Türk Akım boru hattı projesi ile Rusya'nın elinde bulundurduğu doğalgaz rezervleri, doğrudan Türkiye'nin dağıtım şebekesine bağlanacak ve buradan Avrupa'ya sevkiyatı sağlanabilecek. TürkAkım projesi ile ilgili birçok konu araştırılıyor. Peki TürkAkım projesi nedir? TürkAkım doğalgaz hattı ne önem taşıyor? TürkAkım projesinin güzergahı ne? İşte asrın projesi hakkında detaylar...

Rusya'nın doğal gazını Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya iletecek TürkAkım doğal gaz boru hattının açılışı Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılımıyla gerçekleşti. Asrın projesi olan Türkakım hakkında pek çok detay merak ediliyor.

BORU HATTI 31 ARALIK'TA GAZ AKIŞINA HAZIR HALE GETİRİLDİ

Rusya'nın Anapa şehrinden Kıyıköy'e uzanan ve 935'er kilometre uzunluğundaki iki hattan oluşan TürkAkım'ın inşaat süreci sona erdi. Anapa'da bulunan Russkaya Kompresör İstasyonu ve Türkiye Kıyıköy Alım Terminali de tamamlandı.

İŞTE KIYIKÖY'DE KURULAN DEV TESİS! TIKLA VE İZLE

Rus gazını doğrudan Türkiye'ye iletecek TürkAkım boru hattı 31 Aralık 2019 itibarıyla gaz akışına hazır hale getirildi.

TÜRKAKIM VANALARI AÇILDI! PEKİ DOĞALGAZ FATURALARI DÜŞECEK Mİ! MÜJDE GELDİ TIKLA VE İZLE

Her bir hattı 15,75 milyar metreküp olmak üzere toplam 31,5 milyar metreküp gaz kapasitesi bulunan TürkAkım'ın 15,75 milyar metreküp kapasiteli ilk hattı Türkiye'ye gaz akışı sağlarken, aynı kapasiteli ikinci hat üzerinden Avrupa'ya gaz gönderilecek.

Kıyıköy'deki alım terminalinden sonra karadaki iki yeraltı boru hattından biri Lüleburgaz'da Türkiye'nin mevcut doğalgaz şebekesine bağlanacak. Diğer boru hattı ise Türkiye - Avrupa sınırına ulaşıp burada sona erecek.

İŞTE TARİHİ AN... TÜRKAKIM DOĞALGAZ BORU HATTI VANALARI AÇILDI! TIKLA VE İZLE

DİĞER GALERİLER