ABD Başkanı Donald Trump canavarı çalıştırdı! Daytona 500 yarışlarının startını verdi

ABD basını bu görüntüleri konuşuyor... Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, ülke tarihinde ikinci kez gerçekleşen bir olaya imzasını attı. ABD Başkanı Donald Trump, geleneksel araba yarışı olan Daytona 500'ün açılış törenine katılarak başkanlık konvoyu ile pistte tur attı ve ilk yarışın başlama emrini verdi. Bunu ilk kez 2004 yılında George Bush yapmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump, geleneksel araba yarışı olan Daytona 500'ün açılış törenine katılarak başkanlık konvoyu ile pistte tur attı ve ilk yarışın başlama emrini verdi.

Trump, Florida eyaletinde düzenlenen 62'nci Daytona 500 araba yarışının açılış töreninde eşi Melania Trump ile sahneye çıktı.

Donald Trump, yaptığı konuşmanın ardından yarışların başlama komutu olarak kabul edilen, "motorlarınızı çalıştırın" talimatını verdi.

YARIŞTAN ÖNCE PİSTTE TUR ATTI
Trump, ABD'de geleneksel hale gelen yarışların açılışına katılan 2'nci ABD Başkanı oldu. George Bush da 2004'teki yarışın açılışını gerçekleştirmişti.

Donald Trump'ın yarış alanına bindiği limuzinle gelmesi ve yarıştan önce pistte tur atması da ABD basınında gündem oldu.

DİĞER GALERİLER