Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Galatasaray
  • 10.02.2012 Gazete
ABONE OL

Terim'e oyun mu oynadılar?

Basel Başkanı , "G.Saray hiçbir zaman 2. teklifi yapmadı" demişti. Bayern'in İsviçre kulübüne vereceği para da ortaya çıkınca "Yönetim, 'i oyaladı" tezi güçlendi

Terim'e oyun mu oynadılar?
Galatasaray'ın uzun bir süre transfer gündemini meşgul eden , Bayern Münih'le 4 yıllık sözleşme imzaladı. Sarı-Kırmızılı yönetimle taraftarın arasında soğuk rüzgarlar estiren genç yıldızın Alman devine maliyetinin 10 milyon Euro olması bazı şok iddiaları yeniden gündeme getirdi.

RONALDINHO'YA KARŞILIK MİSİLLEME Mİ?
Sarı-Kırmızılı kulübün Borsa'ya Shaqiri transferiyle ilgili bildirim yapmasının ardından Basel'e 12 milyon Euro ve bonus teklif edildiği belirtilmişti. Ardından Galatasaray transferden vazgeçmiş ve İsviçre kulübünün sürekli fiyat artırmasından şikayet edilmişti. Fakat Basel Başkanı Berndent 'in "G.Saray bize hiçbir zaman ikinci teklifi yapmadı" açıklaması, "Transfer yönetim içinden engellendi. 'in Ronaldinho'yu veto etmesine karşılık, böyle bir hamle yapıldı" iddialarını gündemi getirmişti.

AYSAL'DAN NET BİR AÇIKLAMA BEKLENİYOR
Bayern Münih'in Shaqiri'yi sadece 10 milyon Euro'ya bitirmesi, Başkan Ünal Aysal'ın yalanladığı bu iddiaları yeniden güçlü hale getirdi. Fatih Terim'in de bu rakamı duyduğunda büyük şaşkınlık yaşadığı gelen bilgiler arasında. Şimdi Galatasaray camiası Shaqiri hakkında Başkan Aysal'dan net bir açıklama bekliyor.

PEKİ BAYERN'İN TAVRI ETİK Mİ?
Necati'nin G.Saray-Antalya maçı öncesi Sarı-Kırmızılı kulübe transferi "Etik değil" eleştirilerini beraberinde getirmişti. Alman futbolunun devi Bayern Münih'in Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Basel'in yıldızı Shaqiri'yi alması üzerine Galatasaraylı taraftarlar, "Demek ki Bayern de etiği bilmiyor!" yorumunu yaptı.

SEZON SONUNA KADAR BASEL'DE KALACAK
İki kulüp arasında yapılan an protokol gereği Shaqiri sezon sonuna kadar Basel'de oynamaya devam edecek. İsviçreli futbolcu, "İnanılmaz mutluyum. Hayallerim gerçek oldu" açıklamasını yaptı.