;

liler bu şoka alıştı! Başroldeki isim yine aynı

Sakatlıklarla boğuşmaktan bir türlü forma giremeyen 'nin yıldız forveti 'nin bu kez de sol diz çapraz bağlarının yırtıldığı ve bir süre sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

Fenerbahçeliler bu şoka alıştı! Başroldeki isim yine aynı

'de sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kalan ancak Hollanda Milli Takımının davetine giden 'nin sol diz çapraz bağında yırtık olduğu açıklandı.

Hollanda'nın Fransa ile oynadığı mücadelede sonradan oyuna giren Robin van Persie'nin bu maçta dizinden sakatlık yaşadığı belirtildi. Hollandalı yıldızın yapılan muayene ve tetkikler sonucunda sol iç yan bağ gradede 2. Derece yırtık ve ön çapraz bağında kısmi yırtık tespit edildiği belirtilirken tedavisine başlandığı açıklandı.

34 yaşındaki futbolcunun bu denli ağır bir sakatlıktan sonra futbola dönüp dönemeyeceği merak konusu oldu.

ÇAPRAZ BAĞ FELAKETİ
Tıp bilimindeki gelişmelere paralel olarak, futbolcularda görülen sakatlıkların büyük bölümü önlenebiliyor. Ancak öyle bir sakatlık var ki, kimse ne zaman olacağını veya nasıl ortaya çıkacağını önceden kestiremiyor. Üstelik ameliyat etmek de kesin çözüm olmuyor. Tedavi süreci aylar sürdüğü için futbolcuda ister istemez psikolojik sorunlara yol açıyor. 'Yeniden sakatlanma' korkusu sporcunun içine işliyor ve o endişeyle sahada ikili mücadeleye girmekten çekiniyor.

RONALDO'YU BİTİREN SAKATLIK
Brezilyalı Ronaldo, ön çapraz bağlarında yaşadığı sakatlıklar yüzünden defalarca futbola ara verdi ve son olarak 34 yaşında jübile yapmak zorunda kaldı.

ÇAPRAZ BAĞ NEDİR?
Dizde yer alan bağlar, kemikleri birbirine bağlayan güçlü dokulardır. Ön çapraz bağ, uyluk kemiğini, kaval kemiğine bağlayarak, arka çapraz bağ ile birlikte dizin sabit kalmasını sağlar.

FENERBAHÇE'DEKİ 13. SAKATLIĞI
Sol çapraz bağları yırtılan Robin van Persie, Fenerbahçe forması giyerken 2 yıl içinde 13. kez sakatlanmış oldu.

  • 05 Eylül 2017, Salı 11:37

kalan karakter 1000

hasan hasan

aziz yıldırım bunu bile bile aldı. taraftarı kandırdı. sonra da elin italyanını suçladı...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.09.2017 16:54
fb40 fb40

aziz başkanım bu adamda utanma yüzü yok kişilik yok gönder gitsin Fenerbahçe ye ve taraftara zarar veriyor inan van persi haberinden bıktık artıkkkkkkkk

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 05.09.2017 14:48
urfali urfali

aziz baskan koy onu kapinin onune anlasildi onun fener bahcede oynuyamiyacagi getirisi yok goturusu cok zararin neresinden donersen kar de bir fiyat bic VER ELINE BAVULUNU SAL GITSIN HATA hata yaramiyorsa at gitsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 05.09.2017 13:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.