Bugünkü
Takvim

Bahçekent’e hayat verecek

’ın Bahçekent’te güvencesiyle inşa ettiği Avrupark Hayat’ta daire fiyatları 220 bin liradan başlıyor

ABONE OL
Bahçekent’e hayat verecek
Emlak Konut GYO'nun Hoşdere 5. Etap ihalesini 156.5 milyon lira hasılat taahhüdüyle kazanan Cihan İnşaat ve Konut Yapı İş Ortaklığı, arsa üzerinde hayata geçireceği Avrupark Hayat projesini satışa çıkardı. 'ın ile birlikte hayata geçireceği ikinci proje olan Avrupark Hayat, yaklaşık 42 bin metrekare alan üzerinde bin 95 konut ve 81 ticari üniteden oluşacak.

700 MİLYONLUK YATIRIM
Daire fiyatlarının 220 bin liradan başladığı projede, 30 Kasım'a kadar devam edecek olan 'Biz bize yeteriz' kampanyası kapsamında firma bünyesinde 42 ay vade farksız taksitlendirme yapılıyor. Peşin alımlarda ise yüzde 5 indirim imkanı sunuluyor. Cihan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Yavuz Pala, Avrupark Hayat'ın yaklaşık 700 milyon liralık bir yatırımla inşa edileceğini belirterek, projede 12 blokta 63 ile 174 metrekare arasında değişen 21 daire tipi yer aldığını söyledi. Pala, "1+1 den 4+1'e kadar uzanan dairelerin metrekare fiyatları 3 bin 675 liradan başlıyor" açıklamasında bulundu. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da Avrupark Hayat projesiyle İstanbul'un yeni çekim merkezlerinden biri olan Bahçekent'in daha modern bir çehreye kavuşacağı kaydetti. Proje kapsamında 2 lise, 5 ilkokulortaokul, 5 kreş, 3 sağlık tesisi ve 3 camiyi de tamamlamış olacaklarını anlatan Kurum, "Avrupark Hayat'ın yüzde 25'i daha lansman öncesinde satıldı. Bugünün koşullarında çok iyi bir satış oranına erişildi" dedi.


Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, zorlu geçen 2016 yılının olumsuz etkilerinin 2017 yılında önemli ölçüde arka planda kaldığını söyledi. Türkiye'nin, dünyadaki gelişmeler de göz önüne alındığında önemli bir gelişim kaydettiğini ifade eden Kurum, şöyle konuştu: "Bunun en somut göstergesi de ikinci çeyrekte yüzde 5.1 büyüyen ülke ekonomimiz ve Eylül'de yıllık yüzde 28.8 artış gösteren konut fiyatları oldu. Yıl sonuna kadar bu olumlu tablonun devam edeceğine, 8 milyar lira ciro, 2 milyar lira kâr hedefimizi yakalayacağımıza inanıyoruz."

YAVUZ KARAMAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.