Bugünkü
Takvim

İşte geleceğin halk otomobili

Çin'de 100 bini aşkın kişinin katıldığı yarışmada uçan araç konsepti öne çıktı.

  • Emlak&OTO
  • 14.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.05.2012 18:41
ABONE OL
İşte geleceğin halk otomobili
Alman otomobil firması yeni fikirler kapsamında bir proje çerçevesinde Çin'de geleceğin otomobili konulu bir yarışma açtı. Yüzbinden fazla fikir arasından sivrilen, bir tür uçan otomobil konsepti oldu.

Alman otomobil üreticisi yeni fikirlere yol açmak için Çin'de "Halkın Projesi" adıyla hayallerdeki geleceğin otomobilini sordu.

110 bini aşkın fikrin katıldığı yarışmada en öne çıkan proje "Hover Car"yani uçan otomobil modeli oldu. Şirket bu konsepti geliştirip tanıtım filmiyle sundu.

Tanıtım filminde büyük cam bir tekerleği andıran model, tasarımcısının ailesiyle kent sokaklarında küçük bir yolculuğa çıkıyor.

Bir düğmeyle çalıştırılıp küçük bir kumanda koluyla yönlendirilen otomobil elektromanyetik yol ağları kullanarak yerden biraz yükselerek yol alıyor. Sesle de kumanda edilebiliyor ve otomatik pilota geçebiliyor. Bilgisayar destekli kaza önleyici sistemlere sahip.

Halk tipi olarak düşünüldüğü için bu modelin fiyatının uygun ve rahat kullanılabilir olmasının ön planda geldiği belirtiliyor.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.