Bugünkü
Takvim

OGS ve 'nin yerine HGS geliyor

, otoyol gişelerindeki en büyük sorunun OGS ve sisteminin bir arada bulunması olduğunu, yaptıkları bir çalışmayla bunu tek sisteme dönüştüreceklerini söyledi.

  • Emlak&OTO
  • 21.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 13.04.2011 12:18
ABONE OL
OGS ve KGS'nin yerine HGS geliyor
'ne () alternatif olarak Hızlı Geçiş Sistemi'ni (HGS) yapacaklarını böylece KGS'de yaşanan olumsuzlukların önüne geçmeyi planladıklarını söyledi. Yıldırım HGS uygulamasını ilk olarak İzmir-Çeşme Otobanı'nda uygulayacaklarını belirtti.

İzmir Oto Sanayi yol kavşağı açılışı için İzmir'e gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım AKP İl Başkanı Ömer Cihat Akay'ı ziyaret etti. Yıldırım yaptığı ziyarette otoyol gişelerinde uygulanacak HGS projesinden bahsederek uygulamanın ilk olarak İzmir'de yapılacağı müjdesini verdi. Binali Yıldırım yeni sistemi şöyle açıkladı:

"Otoyol gişelerinde en büyük sorunumuz iki sistemin bir arada uygulanması yani bir OGS var bir de KGS var. OGS'de malum araç durmadan gişelerden geçebiliyorken KGS'de ise durup geçiyorsunuz bu da ciddi bir zaman kaybına neden oluyor. Şu anda yaptığımız çalışma ile kısa süre sonra bunu tek sisteme dönüştüreceğiz. Bu da mevcut OGS ile ortak çalışılarak kolay temin edilen bir sistem olacak. Çok daha ekonomik ucuz temin edilen bir sistem. Yeni sistemi OGS'ye entegre edeceğiz böylece o bahsettiğimiz olumsuzluk tamamen kalkmış olacak gişelerin kalkmasına da ihtiyaç kalmayacak bunu da İzmir'den başlatacağız. İlk uygulama İzmir Çeşme Otoyolu'ndan başlayacak. Bir kaç ay içerisinde bitecek bir proje adı Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) olacak ama OGS diye söyleyebiliriz. Onunla birlikte çalışacak ikisi birbiriyle konuşan sistemler olacak."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.