Bugünkü
Takvim

Evler 'market marka'lı ürünlerle temizleniyor

ABONE OL
'Devir tasarruf devri' diyerek daha dikkatli harcama yapan kadınlar, son dönemde hesaplı market markalı ürünlere yöneldi. Ipsos KMG'nin Türkiye'yi temsilen 6 bin 169 hanede gerçekleştirdiği 'Ev Bakım Ürünleri Kullanım ve Tutum Araştırması' sonuçlarına göre; ev kadınlarının önemli kısmı pek çok alanda market markalı ürün kullanıyor. Market markalı ürünler, özellikle ekonomik olmalarıyla dikkat çekiyor.

'Çok daha ekonomik'
Market markalı ürün kullanma oranının çamaşır suyunda diğer temizlik ürünlerine göre yüksek olduğu görülürken, kadınların çoğunluğu banyo/mutfak temizliyicilerde de bu ürünleri tercih ediyor. Ev kadınlarının yüzde 58'i market markalı ürünlerin ekonomik olduğunu düşünüyor.

Kadınların işi bitmez!
Ev kadınlarının 3'te 2'si, her gün mutfak-tuvalet temizliyor.
Evlerin yüzde 48'inde elde çamaşır yıkanmıyor.
Ev kadınlarının yüzde 49'u her yıkamada çamaşır yumuşatıcısı kullanıyor, yüzde 15'i kullanmıyor.
Evlerin yüzde 51'inde bulaşık makinesi bulunurken, makinesi olan evlerin yüzde 26'sında bulaşıklar genellikle elde yıkanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.