Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Ekonomi
 • 18.06.2021 09:20
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 18.06.2021 09:20
ABONE OL

Selva Gıda halka arz sonuçları açıklandı mı? Selva Gıda hisse ne zaman işlem görecek?

Selva Gıda halka arz sonuçları açıklandı mı? Selva Gıda hisse ne zaman işlem görecek sorusuna yatırımcılar cevap arıyor. 17-18 Haziran tarihlerinde talep toplama süreci tamamlanan Selva Gıda halka arz döneminin ardından gözler sonuçlara çevrildi. Hisselerin ne zaman işlem göreceği de merak edilen konuların başında geliyor. Peki; Selva Gıda hisse ne zaman işlem görecek?

Selva Gıda hisse ne zaman işlem görecek?

Selva Gıda hisse ne zaman işlem görecek? Selva Gıda halka arz sonuçları nasıl? 17-18 tarihlerinde yatırıma açılan Selva Gıda hisseleri satışta. Birçok bankadan firmanın hisseleri satın alınabiliyor. 18 Haziran'da hisse satışları sona erecek. Peki; Selva Gıda hisse ne zaman işlem görecek?

SELVA GIDA HALKA ARZ EŞİT Mİ ORANSAL MI?

Selva Gıda halka arz süreci Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile ve "sabit fiyatla talep toplama yöntemi" ile gerçekleştirilecek.

Selva Gıda'nın halka arzında, Şirket çıkarılmış sermayesi 65 milyon TL'den 78 milyon TL'ye artırılarak ihraç edilecek 13 milyon TL nominal değerli payların yanı sıra, mevcut ortak İttifak Holding'in sahip olduğu 13 milyon TL nominal değerli paylar satışa sunulacak.

Selva Gıda'nın sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla toplam 26 milyon TL nominal değerli payların satışı sonrası şirketin halka açıklık oranı % 33,33 olurken, halka arzın toplam büyüklüğü 79 milyon 560 bin TL olacak.

Halka arz geliri ile Selva Gıda'nın sermaye yapısının daha da güçlendirileceğine ve üretim kapasitesinin artırılacağına değinen Selva Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bora Kumru, "Selva olarak teknolojiyi yakından takip eden, kalitesini her daim güncel tutmak için önemli yatırımlar yapan bir şirketiz. Selva Gıda mevcut haliyle 340 ton irmik, 125 ton un ve 210 ton makarna olmak üzere günlük toplam 675 ton üretim kapasitesi ile Türkiye'nin en modern tesislerinden birine sahiptir. Buğday depolama çelik silo yatırımı, irmik değirmeni revizyon yatırımı, makarna kapasite artırımı, ürün çeşitlendirme ve iyileştirme yatırımları yaparak hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda payımızı artırmayı hedefliyoruz." dedi.

   SELVA GIDA HİSSE NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

   Hisselerin ne zaman işlem göreceğine yönelik bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak tahminlere göre önümüzdeki hafta hisseler işlem görebilir.

   SELVA GIDA HALKA ARZ HANGİ BANKADA?

   Ülkemizde toplam 21 farklı markanın ürettiği makarna sektöründe ilk dörde giren Selva Gıda, aracı kurumlar olarak şu bankaları belirledi:

   A1 Capital
   Ahlatçı Yatırım
   AK Yatırım
   Alan Yatırım
   Alternatif Yatırım
   Anadolu Yatırım

   Ata Yatırım
   Bizim Menkul Değerler
   Deniz Yatırım
   Dinamik Menkul Değerler
   Garanti Yatırım
   Gedik Yatırım
   Halk Yatırım
   ICBC Turkey Yatırım


   ING Menkul
   InvestAZ Yatırım
   İntegral Yatırım
   Meksa Yatırım
   Osmanlı Yatırım
   Oyak Yatırım
   Phillip Capital
   Piramit Menkul Kıymetler
   QNB Finans Yatırım
   Strateji Menkul Değerler
   Şeker YAtırım
   Tacirler Yatırım
   Tera Yatırım
   Ünlü Menkul Değerler
   Yapı Kredi Yatırım
   Yatırım Finansman
   Ziraat Yatırım