Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Ekonomi
 • 19.04.2021 15:38
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 19.04.2021 15:38
ABONE OL

ne zaman, hisse kodu ve fiyatı nedir? Biotrend halka arz hangi bankalardan yapılacak?

işlemi hakkındaki detaylar yeni haftanın ilk günüyle birlikte merak konusu oldu. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 'nin ve Çan2 Termik AŞ'nin halka arz başvuruları onayladı. Vatandaşlar hisse kodu ve hisse fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, halka arz ne zaman, hisse kodu nedir? Biotrend halka arz hangi bankalardan yapılacak? İşte merak edilenler...

Biotrend Enerji halka arz ne zaman?

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları AŞ halka arz işlemlerine dair detaylar vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Bilindiği üzere Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları AŞ'nin halka arz başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Peki, Biotrend Enerji halka arz ne zaman, hisse kodu ve fiyatı nedir? Biotrend halka arz hangi bankalardan yapılacak? İşte detaylar...

BİOTREND ENERJİ HALKA ARZ NE ZAMAN, HİSSE KODU VE FİYATI NEDİR?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları AŞ'nin 16,50-18 lira fiyat aralığıyla ve Çan2 Termik AŞ'nin 3,90 lira birim fiyatla halka arz başvurularını onayladı.

SPK haftalık bültenine göre Kurul, Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin 1 milyar 12 milyon lira tutarlı, Osmanlı Yatırım Menkul Değerler AŞ'nin 518 bin 250 lira tutarlı bedelli sermaye artırımını onayladı.

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları AŞ'nin 16,50-18 lira fiyat aralığıyla ve Çan2 Termik AŞ'nin 3,90 lira birim fiyatla halka arzına onay veren SPK, Garanti Faktoring AŞ'nin 745 milyon lira tutarlı, Fiba Faktoring AŞ'nin 233 milyon lira tutarlı ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin 3 milyar lira tutarlı borçlanma aracı ihracı başvurusunu kabul etti.

   Doğanlar Yatırım Holding'in enerji iştiraki Biotrend Enerji hisseleri 16.5-18.00 TL fiyat aralığından halka arz edilecek. 16,50 TL-18,00 TL fiyat aralığı ile ek satışın gerçekleşmesi halinde halka arz büyüklüğü 688-750 Milyon TL olarak hesaplanıyor.

   Bu durumda şirketin halka arz oranı ise ek satış dahil yüzde 27,8'ye ulaşacak. Deniz Yatırım ve TSKB liderliğinde 38 kurumdan oluşan konsorsiyum tarafından gerçekleştirilecek halka arzın yüzde 80'i yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 20'si ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

   Biotrend Enerji hisseleri 19-20-21 Nisan tarihlerinde talep toplanacak işlemde halka arz büyüklüğünün yüzde 45'ine karşılık gelen fon ile Günlük Alım Emri Taahhüdü gerçekleştirilecek. Buna göre 10 işlem günü süreyle, Deniz Yatırım aracılığı ile ek satış kullanılırsa 1.875.0