Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 07.04.2021 13:12
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 07.04.2021 13:23
ABONE OL

pidesi hangi ilde kaç TL oldu? 2021 , , , ,, ve pide fiyatları ne kadar?

ayına sayılı günler kala 'Ramazan pidesi fiyatları ne kadar?' Sorusu gündemde en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ramazan'da sofraların vazgeçilmezi olan ve milyonlarca kişi tarafından sevilen Ramazan pidesinin 2021 yılı fiyatı belli oldu. Dün 'da pide fiyatının açıklanmasının ardından bugün yapılan açıklamayla tüm illerde , , , , ve pide fiyatları da belli oldu. Peki ,2021 Ramazan pidesi fiyatı ne kadar? 2021 İzmir, Ankara, Trabzon, Sakarya ve eli pidesi kaç TL? İşte detaylar...

Ramazan pidesi hangi ilde kaç TL olacak?

Ramazan'da sofraların vazgeçilmezi olan ve milyonlarca kişi tarafından sevilen Ramazan pidesinin 2021 yılı fiyatı belli oldu. Dün İstanbul'da pide fiyatının açıklanmasının ardından bugün yapılan açıklamayla İzmir, Ankara, Antalya, Trabzon, Sakarya ve Kocaeli pide fiyatları da belli oldu. Peki ,2021 Ramazan pidesi fiyatı ne kadar? 2021 İzmir, Ankara, Trabzon, Sakarya ve Kocaeli pidesi kaç TL? İşte detaylar...

2021 İZMİR, ANKARA, ANTALYA, TRABZON, SAKARYA VE KOCAELİ PİDE FİYATLARI DA BELLİ OLDU

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan pidesi fiyatlarına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Bu yıl Ramazan pidesi il bazında "illerimizin maliyetleri dikkate alınarak" kilogram bazında 11-12 TL civarında gerçekleşecektir.

Örneğin, Ankara 275 Gr. pide 3 TL, Antalya ve İzmir'de 250 Gr. pide 3 TL, İstanbul'da 365 gr. pide 4 TL, Sakarya ve Kocaeli'de 370 gr pide 4 TL iken Trabzon'da ise 500 gr. pide 5 TL'den satışa sunulacaktır.

Önceliğimiz salgın tedbirleri çerçevesinde üretilen pidelerimizin en hijyenik şekilde vatandaşlarımıza ulaştırılması olacak ve işletmelerimizde "maske, sosyal mesafe ve temizlik" konusunda gereken hassasiyet gösterilecektir.

Bu vesile ile yaklaşan Ramazan ayının milletimiz, ülkemiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diler, saygılar sunarım."

İSTANBUL'DA RAMAZAN PİDESİ KAÇ PARA, NE KADAR 2021?

İstanbul'da 365 gram Ramazan pidesi 4 liradan, aynı gramajlı olan, yumurtalı ve susamlı olan pidenin fiyatı ise 5 lira olacak.