Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Ekonomi
 • 08.04.2021 09:09
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 08.04.2021 09:09
ABONE OL

Başvurular başladı ve devam ediyor! 90 gün boyunca bir lira ödeme yapılamadan, 125 bin lira ödenecek!

3 ay boyunca beş kuruş ödeme yapılamadan, 125 bin lira ödenecek! Başvurular devam ediyor. sitesinden duyurduğu ihtiyaç kredisi kampanyasında müşterilerine özel ödeme seçenekleri ile bayram kredisi imkanı sağlayacağını duyurdu. Banka müşterilerine sağladığı kredi kampanyasında 3 ay ödeme erteleme ve 36 ay vade sunuyor. Bankaların sizden talep ettikleri belirli şartları karşıladığınız sürece arzu ettiğiniz her şekilde bankalara ulaşarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bir banka şubesine gitmeyi tercih edebilir ya da internet bankacılığı ve telefon kullanarak bireyse kredi başvurusu yapabilirsiniz.

90 gün boyunca bir lira ödeme yapılamadan, 125 bin lira ödenecek!

3 ay boyunca beş kuruş ödeme yapılamadan, 125 bin lira ödenecek! Vakıfbank kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kampanyalar bölümünden nakit ihtiyacı olan müşterilerine özel bir kampanya sunuyor. Bankanın sunduğu bu kampanya detayları ise sizlerle. Emekliye, esnafa ve özel sektör çalışanları gibi çok farklı gelir gruplarına çeşitli kredi imkanları sunuluyor. 36 aya kadar vade imkanı ile ihtiyaç sahiplerini sevindiren kredi kampanyasının faiz oranları ise değişkenlik gösteriyor. Kredi için başvuru yapan kişilerin kredi notlarına ve gelir seviyelerine göre değişen faizler ise %1.51'den başlıyor. Başvurduğunuz krediyi kullanırken dikkat etmeniz gereken etkenlerden biri faiz oranları olacaktır.

125.000 TL KREDİ

125.000 TL KREDİ

   125.000 TL KREDİ

   Vakıfbank Kredi Kampanyasına Nasıl Başvuru Yapılıyor?

   Vakıfbank'ın kredi kampanyasına başvurmak isteyen vatandaşlar şube üzerinden başvuru yapabildiği gibi online kanallar üzerinden de başvuru yapabiliyor. Covid-19 salgın sürecinden kaynaklı internet ve telefon bankacılığının daha yaygın hale geldiği bu dönemde SMS ile Vakıfbank kredisine başvuru yapılabiliyor.


   Bireysel İhtiyaç Kredisi Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

   Başvurduğunuz krediyi kullanırken dikkat etmeniz gereken etkenlerden biri faiz oranları olacaktır. Faiz oranları bankadan bankaya farklılıklar gösterir, sizin de yapmanız gereken şey oranları etraflıca inceleyip kendine uygun olanı tercih etmeniz olacaktır. Fain oranları, kredisini kullandığınız bankanın yaptığı masrafların toplamıdır. Sizden de bu masrafları karşılamanız beklenir. Daha az bir masraf ödemek istiyorsanız, sizin için en düşük faiz oranına sahip bankayı tercih etmelisiniz. Buna ek olarak birçok farklı masraflar da karşınıza çıkabilir. Bunları da göz önüne alarak size uygun bankayı tercih etmenizde fayda olacaktır.

   Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

   Bankaların sizden talep ettikleri belirli şartları karşıladığınız sürece arzu ettiğiniz her şekilde bankalara ulaşarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bir banka şubesine gitmeyi tercih edebilir ya da internet bankacılığı ve telefon kullanarak bireyse kredi başvurusu yapabilirsiniz.

   İnternet bankacılığı veya telefon aracılığı ile yapacağınız başvurular sayesinde maliyetten ve zamandan tasarruf edebilir, olumlu sonuçlandığı takdirde kredinize hemen kavuşabilirsiniz. Ancak bu kredileri alabilmeniz için BDDK yasal yükümlülüklerinde ve bankanın kendi belirlediği politikalarında yer alan bazı şartları sağlamanız gerekiyor. Eğer bu şartlara uygunluk göstermiyorsanız kredi almanız zor olacaktır.

     Bireysel İhtiyaç Kredisi Kullanmak için Şartlar Nelerdir?

     1. 18 Yaş Üstü Olmak

     BDDK'nin ve her bir bankanın kendine göre belirlediği politikalar farklılık gösterir ancak bilinen belli başlı şartlar arasında en önemli husus 18 yaş ve üstü bir birey olmanız gerektiğidir. Kısacası ülkemiz kanunlarına göre reşit olmak zorundasınız. Eğer 18 yaşın altındaysanız, hiçbir krediye başvuruda bulunamazsınız. Buna benzer olarak belirli bir yasal hükümlülük olmasa da bankalar, 70 yaş ve üstü kişiler için kredi vermekten kaçınır. Bunun sebebi ise ölüm riskine karşılık bankaların bu riski alarak, alacakları ödemeler açısından sıkıntı yaşamak istememeleridir.

     2. Kredi Skoru

     Bireysel ihtiyaç kredisi için en gerekli şartlardan biri de yeterli seviyede kredi skoruna sahip olmanızdır. Bu şart, bankaların kredi verebilmelerinde göz önünde bulundurdukları en önemli şart özelliğini taşır. Kredi skorunuz sizin finansal geçmişinizi temsil ettiği için bankalar buna son derece önem verir. Bu yüzden kredi çekerken bu skor hakkındaki yeterli bilgiye sahip olmanız faydanıza olacaktır. Banka kredi notu neyi ifade eder, nasıl ve neye göre ölçütlendirilir gibi bilgilere hakim olmanız, kredi çekebilmenizde atacağınız adımlardan biri olmalıdır.

     3. Gelir Beyanı

     Kredi notu kadar önem taşıyan bir diğer şart ise gelirinizi beyan eden belge ve belli bir süre kesinti olmaksızın bu belgeye sahip olmanızdır. Düzenli maaş aldığınız bir yerde en az 4 ay çalışmanız gerekmektedir. Bu süre bankadan bankaya farklılıklar gösterir ancak temelde belirtilen süre bu şekildedir. Bir diğer önem arz eden şart ise ayrıntılı bir maaş belgesi ve sigorta dökümüdür.

     Şunu belirtmekte fayda var; şartlar bu şekilde olsa da hepsini taşıyor olsanız dahi kredi başvurunuz kabul görecek demek yanlış olur. Arka planda başvurunuzun reddedilmesine neden olabilecek birçok sebep olabilir. Bu nedenle kredi başvurunuzda bankanın sizden ne istediğini ve politikalarını iyice kavramanız ve bu yolda ilerlemeniz gerekmektedir.