Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Ekonomi
  • 22.03.2021 08:38
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.03.2021 10:20
ABONE OL

SON DAKİKA: Bakan Elvan: Herhangi bir taviz olmayacak

Son dakika haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanı , yaptığı yazılı açıklamada, makroekonomik istikrarın ön koşullarının fiyat istikrarı ve finansal istikrar olduğunu bildirdi. Elvan, "Serbest piyasa mekanizmasında herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir." dedi.

AA
Bakan Elvan: Herhangi bir taviz olmayacak
Sesli dinlemek için tıklayınız.

Hazine ve Maliye Bakanı , serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir tavizin kesinlikle söz konusu olmayacağını belirterek, "Liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir." ifadelerini kullandı.

Elvan, yaptığı yazılı açıklamada, makroekonomik istikrarın ön koşullarının fiyat istikrarı ve finansal istikrar olduğunu bildirdi.

FİYAT İSTİKRARINI DESTEKLEMEK AMACIYLA UYGULAMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Bu alanlarda istikrar olmaksızın, güçlü, kaliteli ve sürdürülebilir bir büyümeye ulaşmanın mümkün olmayacağına işaret eden Elvan, "Uygulamakta olduğumuz 'enflasyonda düşüşü önceliklendiren' makro politika çerçevesi, enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecektir. Maliye politikalarını, para politikasını tamamlayıcı yönde fiyat istikrarını desteklemek amacıyla uygulamaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Piyasaların etkin ve sağlıklı işleyişini son derece önemsediklerini vurgulayan Elvan, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir. Reform paketimizde yer alan eylemler de yapısal temellerimizi daha da güçlendirecek, olası şoklara karşı direncimizi artıracaktır."

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN