Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Ekonomi
 • 16.03.2021 07:51
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 11.06.2021 11:59
ABONE OL

başvuru yapanlara 10 dakikada 10.000 TL nakit para veriliyor!

Valilikler ve kaymakamlıklardan korona virüs salgın süreçleri içerisinde devlet tarafından birçok yardım verilmeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar için yardımlar hız kesmeden geliyor. Bazıları bakanlıklar aracılığı ile verilirken bazıları da valilik ya da kaymakamlık gibi bakanlıkların alt kurumları tarafından veriliyor.

E devletten başvuru yapanlara 10 dakikada 10.000 TL nakit! Bugün ödemeler başladı…

Valilikler ve kaymakamlıklardan korona virüs salgın süreçleri içerisinde devlet tarafından bir hayli takviye verilmeye devam ediyor. Lüzum sahibi olan vatandaşlar için destekler sürat kesmeden geliyor. Valilikler, kaymakamlıklar ve belediyeler gibi bir hayli kuruluş tarafından fakirlik halinde olan kişiler için destekler geliyor. Parasal anlamda verilen desteklerin nasıl yapıldığı bir hayli merak ediliyor.

VALİLİKLER VE KAYMAKAMLIK DESTEK ÖDEMELERİ

Maddi durumu iyi olmayan, geliri bulunmayan ya da düşük gelirli olan vatandaşlara valiliklerden çeşitli alanlarda ödemeler yapılır.

Vatandaşların içinde bulundukları durumlara göre oluşan ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla sağlanan bu destek ödemeleri yakacak yardımı, erzak yardımı, eğitim yardımı, maddi destek ve nakit para yardımı gibi alanlarda ödenir.

VALİLİKLERDEN ALINAN YARDIMLAR

Valilikler tarafından vatandaşa sağlanan yardım ve destekler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak gerçekleştirilen yardımları kapsamakta olup bunlar 450 TL olarak ödenen öğrenci yardım parası, kira yardımı, fakirlik maaşı yardım kalemleridir. Bu yardımlardan yararlanmak için kimlik belgesi ve fotokopisi, ikametgah belgesi, geliri olmadığına dair gelir test, başvuru dilekçesi, emekliliğe hak kazanmamış olmak, gayrimenkul ve menkul sahibi olmamak şartlarını sağlaması gerekmektedir.

   Fakir Ailelere Devlet Yardımı

   Durumu olmayan ve ailesini geçindiremeyen vatandaşlarımız için devletimiz kapılarını açarak bir çok yardımda bulunmaktadır. Maddi yardımların yanı sıra kira, giyecek, yiyecek, yakacak yardımları da verilmektedir. Ülkemizde çok sayıda vatandaşımız açlık sınırının altında yaşamaktadır. Bu nedenle de bir çok aile maddi yetersizlikler sonucunda oldukça sıkıntı yaşamaktadır. Devletimiz ilk olarak İş-kur tarafından işsiz olan vatandaşlarımıza iş imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra çalışamayacak durumda olan ve hiç bir geliri bulunmayan vatandaşlarımız için fakirlik maaşı verilerek bir çok aileye maddi destek sağlanmaktadır.

   Belediye yardımı nasıl alınır, belediye yardımı başvurusu?

   Erzak yardımı belediyelerce ihtiyaç sahiplerine koliler halinde dağtılabileceği gibi kupon ya da nakdi yardım şeklinde olabilir.

   Erzak yardımıcı için gerekli belgeler hangileridir?

   Belediyenin erzak yardımından faydalanmak isteyen kişiler belli başlı şartlara uyuyor olması gerekiyor. Erzak yardımından yararlanmak için gerekli belgeler şöyle:

   Nüfus cüdanı fotokopisi

   Dilekçe

   Muhtaçlık belgesi (Muhtarlıktan alabilirsiniz)

   Ayrıca belediyeler farklı belgeler de talep edebilir. Bu nedenle başvuru öncesinde belediyelerde bilgi almalısınız.

   Belediyelerin ihtiyaç sahiplerine sunduğu yardımlar şöyle:

   Belediye yardım parası

   Odun ve kömür yardımı

   Gıda ve erzak yardımı

   Muhtaç asker ailesi yardımı

   Belediye yaşlı bakım hizmetleri

   Kırtasiye yardımı

   Öğrencilere okul yardımı

   Belediye bursu

   Giyecek yardımı

   Sosyal yardım kartı

   Şehit ve gazi yakınlarına yardım

   Fakir ailelere kira yardımı

   Sağlık ve ilaç yardımı

   Bebekler için bez ve mama yardımı

   Engelli yardımları