Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Ekonomi
 • 08.03.2021 08:26
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 14.03.2021 13:46
ABONE OL

haberi! 4 bankada ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları...

8 son dakika kredi haberi: Konut, ihtiyaç, faiz oranları cep yakıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar bankaların 8 Mart 2021 Pazartesi güncel kredi faiz oranlarını araştırmaya başladı. Taşıt, konut ya da ihtiyaç kredisi çekerek ten kaynaklanan sıkıntılarla birlikte bazı ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar bankaların son dakika haberlerine ulaşmaya çalışıyor.

Bankalarda son dakika faiz indirimi haberi! Yüksek faize müdahale!

Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti BBVA, TEB, Akbank ve Halkbank güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları haberimizde yer aldı. Bankaların güncel kredi faiz oranları ne kadar sorusu Mart ayına girmemiz ile birlikte vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte güncel ihtiyaç-taşıt-konut kredisi faiz oranları

8 MART 2021 BANKALARIN GÜNCEL İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Vatandaşlar, koronavirüs salgınından dolayı bankalara gitmeden önce güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarını araştırmaya başladı. Koronavirüs salgınından dolayı sürekli güncellenen en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranlarını araştıran vatandaşlar, bütçelerine göre en uygun ihtiyaç kredisi veren bankadan kredi çekmek istiyor. Pandemi sürecinden dolayı kredi çekmek isteyen vatandaşların talepleri, bankaların kredi faiz oranlarını sürekli güncellemelerine neden oldu. Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti BBVA, TEB, Akbank ve Halkbank güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları haberimizde yer aldı. Bu süreçte koronavirüsten dolayı toplu taşıma kullanmak istemeyen ve taşıt kredisi çekerek otomobil almak isteyen vatandaşlar, en uygun taşıt kredisi veren bankaları ve güncel taşıt kredisi faiz oranlarını araştırıyor

BANKALARIN MART AYI GÜNCEL KREDİ FAİZ ORANLARI

Ziraat Bankası, Halkbank, İş Bankası, Garanti, Vakıfbank ve diğer bankaların güncel kredi faiz oranları haberimizde…

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI

Tüketici kredisi: 1.58

Taşıt kredisi: 1.54

Konut kredisi: 1.37

   HALKBANK FAİZ ORANLARI

   İhtiyaç kredisi: 1.54

   Taşıt kredisi: 1.54

   Konut kredisi: 1.38

   İŞ BANKASI FAİZ ORANLARI

   İhtiyaç kredisi: 1.50

   Taşıt kredisi: 1.55

   Ev kredisi: 1.40

   YAPI KREDİ FAİZ ORANLARI

   Bireysel ihtiyaç kredisi: 1.79

   Konut kredisi: 1.42

   Taşıt kredisi: 1.46

   Ev Kredisi Nasıl Alınır?

   Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin satın almak istedikleri konutun tapusu ile kredi kullanmak istedikleri bankanın şubesini ziyaret etmeleri yeterlidir. Banka başvuru işleminde ilk olarak konut kredisi başvuru formu doldurmanızı ister. Ardından kimlik numarası bilginiz üzerinden kredi notu ve kredi sicili sorgulaması yapılarak kredi için uygunluğunuz değerlendirilir.

   Yeterli bulunmanız durumunda banka konut kredisi ekspertiz ücreti talep eder ve bu ücreti ödemeniz durumunda konut kredisi eksper raporu çıkartılarak konutun değeri belirlenerek bu değer üzerinden maksimum yüzde 80 oranında kredi kullanmanıza izin verir. Geriye kalan yüzde 20 'lik tutar ise konut kredisi peşinatı olarak sizden tahsil edilir. Genelde konut kredisi onay süresi 3-4 iş günü arasında değişmekte olup konut kredisi ekspertiz işlemi daha kısa sürede tamamlanırsa 1-2 gün içinde dahi yapılabilmektedir.