Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

58.330 dolarla yeni zirveyi gördü: Bitcoin'de yeni hedef neresi, bitcoin nasıl alınır? bitcoin fiyatları

58.330 dolarla yeni zirveyi gördü. 2010’da sadece 1 dolarlık Bitcoin alanın şimdi neredeyse 20 milyon doları olurken, ‘Yükseliş nereye kadar?’ soruları gündeme oturdu. Peki Bitcoin'de yeni hedef neresi, bitcoin nasıl alınır? bitcoin fiyatları...

Kenara coin kazandı

Teknoloji çağının yeni para birimi olarak kabul edilen Bitcoin'in yükselişi devam ediyor.

Son haftalarda neredeyse her gün rekor kıran Bitcoin, yeni zirvesini 58.330 dolarla yapıp, 55.560 dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin'in bugüne kadarki yükselişi baş döndürürken; "Bu hareket devam eder mi, şimdi alanın elinde mi patlar?" soruları gündemi meşgul ediyor.

   2010'da sadece 1 dolarlık Bitcoin alıp bir kenara atmış olanın şimdi neredeyse 20 milyon doları var. Öyle ki; Bitcoin, 2010 yılında 0.003 dolar ile hayatımıza girdi.

   O tarihte 1 dolar ile tam 333 Bitcoin alınıyordu.

   Bu 333 Bitcoin'in şimdi karşılığı ise 20 milyon dolara yaklaşmış durumda. Yani 2010'da 1 dolarlık Bitcoin'i kenara atan, şimdi bir servet üzerinde oturuyor.

     Uzmanlar ise Bitcoin'e temkinli yaklaşmaya devam ediyor.

     EN ÇOK NİJERYA


     Dünya Ekonomik Forumu
     'nun araştırmasına göre, dünyanın en büyük 74 ekonomisi içerisinde nüfusa oranla en çok kripto para kullanan ülke vatandaşları açıklandı.

       Listede Nijerya yüzde 33 ile birinci olurken, Vietnam yüzde 21 ile ikinci, Filipinler yüzde 20 ile üçüncü, Türkiye ise yüzde 16 ile dünyada dördüncü sırada yer aldı.

       Peru, yüzde 16 kripto para kullanımıyla 5'nci olurken; Brezilya, Kolombiya, Arjantin, Meksika ve Şili de çift haneli rakamlara ulaştı.