Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 01.09.2020 16:35
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.09.2020 16:36
ABONE OL

Son dakika: Çevre ve : Yeni bir 'nin inşa çalışmasını başlattık

Son dakika haberi... Çevre ve , 'daki den etkilenen ilçesinde inşa edilecek yapılara ilişkin, "Tüm bu inşa çalışmalarını bir yıl içerisinde tamamlayıp tüm 'ye örnek olacak bir dönüşüm projesini gerçekleştireceğiz." açıklamasında bulundu. AA

Bakan Kurum açıkladı! İnşa çalışmasına başladık

Son dakika haberi... Çevre ve , 'daki den etkilenen ilçesinde inşa edilecek yapılara ilişkin, "Tüm bu inşa çalışmalarını bir yıl içerisinde tamamlayıp tüm Türkiye'ye örnek olacak bir dönüşüm projesini gerçekleştireceğiz." dedi.

, 22 Ağustos'ta yaşanan selin ardından Giresun'da yaptığı ziyaret ve incelemeleri kapsamında Dereli'ye geldi.

İlçe merkezinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Kurum, iyileştirme çalışmalarında görev alan personelle sohbet etti. Kurum, görüştüğü esnaf ve vatandaşlara da yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İncelemelerinin ardından Dereli Belediyesine geçen Kurum'un başkanlığında koordinasyon toplantısı düzenlendi. Dereli için yapılacak çalışmaların ele alındığı toplantıya, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile İlçe Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu ve diğer ilgililer katıldı.

Bakan Kurum, toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, selden etkilenen Dereli'yi eski haline getirebilmek için 8 gün içerisinde yoğun uğraş verdiklerini söyledi.

Altyapıdan üstyapıya kadar gereken her türlü adımı attıklarını dile getiren Kurum, vatandaşın artık eski düzenine devam edebilecek hale geldiğini anlattı.

Bakan Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada köklü çözümler adına, Sayın Cumhurbaşkanımız dün de buraya geldiğinde kendisi de bizzat gördü, şahit oldu. 'Dereli'miz için, Giresun'umuz için en güzeli neyse bunu yapalım.' talimatı verdiler. Bu çerçevede dere kotunun altında kalan tüm iş yerlerini, konutları kaldırarak, yeni bir Dereli'nin inşa çalışmasını başlatmış olduk. Bu güzergahta bulunan ve derenin üst kotunun altında kalan, yani taşma kotunun altında kalan tüm binaları kaldıracağız ve bunları olması gerektiği şekliyle, dere taşkın kotunun üstünden bir subasman seviyesi verecek şekliyle inşa çalışmalarını bugün itibarıyla başlattık."