Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 08.08.2020 04:46
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.09.2020 16:10
ABONE OL

10000 tl temel ihtiyaç desteği kredisi yeni başvuru alınacak mı?

Yüzde 0,49 oranıyla 10 bin TL'ye kadar 6 ay ertelemeli olarak sunulan ve 1 Haziran 2020 tarihinde sona eren pandemi destek kredisiyle ilgili çok sayıda araştırma yapılıyor.

10000 tl temel ihtiyaç desteği kredisi yeni başvuru alınacak mı?

Korana virüs salgını ekonomik olarak bazı olumsuzlukları da beraberinde getirerken süreçte en çok alt gelir grubu vatandaşlar, asgari ücretli çalışanlar ve emekliler olumsuz etkilendi. Pek çok vatandaşımızın derdine derman olan düşük faiz oranına sahip bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapan vatandaşlarımızın bir kısmının sonucu hala açıklanmadığı bildirildi.


2. FAZ PAKET İLE YENİ KREDİ BAŞVURUSU ALINACAK MI?

Başvuru yapan kişilerin bir çoğunun asgari ücretli çalışanlar ve emekliler olduğunu belirten Ağaoğlu kredi onayı alan kişilerin bir çoğunun da 10 bin lira ihtiyaç kredisi başvurusu yapmasına rağmen 3 bin lira kredi onayı aldığını hatırlattı. Gerek halen kredi onayı bekleyen, gerekse de 10 bin lira kredi çekmek için başvuru yapmasına rağmen 3 bin lira kredi onayı alan kişilere öncelik verilerek mutlaka yeni bir bireysel temel ihtiyaç destek kredisi paketi hayata geçirilmelidir.

Bu kredi paketinde yine ilk 6 ayı ödemesiz dönemli olmak üzere devlet bankaları vatandaşa düşük faizli kredi desteği sağlamalıdır. İnsanlar önünü görene ve virüs krizi tamamen atlatılana kadar maddi olarak rahatlatılmalıdır" açıklamasında bulundu.

Kamu bankaları tarafından kredi başvuru sonucu bekleyen milyonlarca kişi ise çaresizlik içerisinde beklemeye devam ediyorlar. Bu kişilerin uzayan süre nedeni ile mağduriyetleri artarken biran önce olumlu ya da olumsuz kredi başvuru sonucu yanıtlarının SMS ile gönderilmesi isteniyor.

ZİRAAT BANKASI KREDİSİ NASIL KULLANILIR?

İnternet şube veya Ziraat mobil uygulamasında Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi her zaman kullanabiliryorsunuz.

Bankkartınız ve kart şifreniz varsa https://bireysel.ziraatbank.com.tr(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır) adresinden ya da Ziraat Mobil uygulamasından "Hemen Başvur" seçeneği ile parolanızı oluşturabilir, Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi her zaman kullanabilirsiniz.

Kredinizi ATM'lerimizden Bankkartınızla veya Bankkartınız yoksa "Kartsız İşlemler-Diğer İşlemler-İhtiyaç Destek Kredi Ödemesi" seçeneğinden dilediğiniz zaman alabilirsiniz.