Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.07.2020 11:47
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.07.2020 11:47
ABONE OL

Otomobilinizi hala almadıysanız taşıt kredisi başvuru şartları! 0.89 oranları ve 3 ay erteleme müjdesi!

Araba almak isteyenler dikkat! sıfır araç kredisi kampanyası başladı. İşte sıfır ve araç kredisi güncel oranları ve kredi hesaplama! Araç alırken de diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi taşıt kredisi alabilmenizin ilk şartı 18 yaşından büyük olmanız. Bunun yanı sıra yine diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi belgelenebilir bir geliriniz ve kaydınızın olmasıdır. Taşıt kredisi almak için, öncelikle iş yerinizde en az 6 aylık bir süreyi doldurmuş olmanız ve devam ediyor olmanız gerekir. Otomobil kredisi için başvururken yeterli çalışma süresi çok önemlidir. İşte son dakika haberi ve detaylar takvim.com.tr'de

0.89 faiz oranları ve 3 ay erteleme müjdesi!

Yükselen döviz kurları en çok otomotiv sektörünü etkilerken fiyatı artan sıfır otomobilleri satmak nerede ise imkansız hale geldi. Oluşan bu olumsuz havaya eklenen yüksek taşıt kredisi faiz oranları otomobil satış rakamlarının deyim yerindeyse dibe vurmasına neden oldu. 0.89 faiz oranları ve 3 ay erteleme müjdesiyle beraber otomobilinizi hala almadıysanız yeşil ışık taşıt kredisi başvuru şartları oldukça merak ediliyor. Taşıt kredisi başvurusu sırasında devam eden bir borcunuz varsa, bu durum kredi almanızda engel teşkil edebilir. Eğer devam eden borcunuz varsa, ödemelerinizi düzenli gerçekleştirmiş olmanız çok büyük önem arz etmekte. Bankalar ödemelerinizi aksatmamış olmanıza bilhassa dikkat ederler. İşte son dakika haberi ve detaylar takvim.com.tr'de


Yeşil Işık Taşıt Kredisi

Yeşil Işık Taşıt Kredisi (sıfır km taşıtlar için) Yeşil Işık Taşıt Kredisi (2. el taşıtlar için)

Nedir?

Bankamız tarafından kolay araç sahibi olabilmeniz için sizlere sunulmuş olan düşük faizli taşıt kredisidir.

Avantajları

0 km aracınızı hemen alıp, ödemlerinize dilerseniz 3 ay sonra başlayabilirsiniz.

Tutar ve Ödeme Koşulları

Bankamızdan kullanmış olduğunuz 30.000 TL* tutarındaki kredinizi, %0,89 faiz oranı ile 60 aya varan vade ve 679,77 TL taksitle ödeyebilirsiniz.

Örnek Ödeme Tablosu

Yeşil Işık 0 KM Taşıt Kredisi

Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Yıllık Maliyet Oranı (%)

30.000 60 0,89 158 679,77 13,8593

120.001 TL üzeri tutarlarda kredi vadesi 48 aydır.

Yıllık maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve krediyi durdurma hakkını saklı tutar.

Avantajlı Halkbank Bireysel Kredilerinden faydalanmak için gerekli belgeler ile en yakın Halkbank Şubesine başvurabilirsiniz.

TAŞIT KREDİSİ ŞARTLARI

Araç alırken de diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi taşıt kredisi alabilmenizin ilk şartı 18 yaşından büyük olmanız. Bunun yanı sıra yine diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi belgelenebilir bir geliriniz ve SGK kaydınızın olmasıdır. Taşıt kredisi almak için, öncelikle iş yerinizde en az 6 aylık bir süreyi doldurmuş olmanız ve devam ediyor olmanız gerekir. Otomobil kredisi için başvururken yeterli çalışma süresi çok önemlidir.

Bu şartları sağlamanız durumunda bir diğer önemli şart ise kredi notunun yeterli olmasıdır. Kredi geçmişinizin sayısal bir değere dönüşerek bankanın sizinle ilgili fikir edinmesini sağlayan kredi notu, kredi alabilmeniz için en önemli kriter. Diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi araç kredisinde de kredi notunuzun belli bir sınırın üstünde olması beklenir.

Taşıt kredisi başvurusu sırasında devam eden bir borcunuz varsa, bu durum kredi almanızda engel teşkil edebilir. Eğer devam eden borcunuz varsa, ödemelerinizi düzenli gerçekleştirmiş olmanız çok büyük önem arz etmekte. Bankalar ödemelerinizi aksatmamış olmanıza bilhassa dikkat ederler.

Alacağınız otomobilin sıfır ya da ikinci el araç olması da krediye etki eden bir diğer faktör. Bu yüzden her iki kredi türü için bankalar farklı yollar izleyebilirler. Örneğin ikinci el araç kredisi, bankadan bankaya çeşitlilik göstermekle birlikte, genellikle 5 yaşındaki araçlara kadar verilmektedir. Ancak bazı bankalar bu sınırı 10 yaşa kadar çıkarabilmektedirler. Başvuruda bu detayı unutmamanızda fayda vardır.

TAŞIT KREDİSİ ÖZEL ŞARTLAR

Otomobil kredilerinde en uzun vade 48 aydır. Vade süresince, aldığınız araç banka tarafından ipoteklenir. Ödemenin gerçekleşmemesi durumunda banka yasal olarak aracınıza el koyma hakkına sahiptir. Araç kredisi, almak istediğiniz arabanın fatura değeri üzerinden belli bir kısmına verilir. Nihai fatura değeri 50.000 TL ve altında olan araçlar için araç değerinin %70'i kadar kredi verilirken 50.000 TL'nin üstündeki araçlar için 50.000 TL'ye kadar olan kısım için %70, 50.000 TL'yi aşan kısım içinse %50 oranında kredi verilir.