Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 02.07.2020 09:42
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.07.2020 09:42
ABONE OL

Erzincan kura sonuçları isim listesi! TOKİ Sivas Erzincan kura çekiliş sonuçları!

Erzincan kura sonuçları isim listesi! 2 Temmuz TOKİ Sivas Erzincan kura çekilişi başlıyor. Binlerce kişinin başvuru yaptığı ve hak sahiplerinin belli olacağı TOKİ Sivas Erzincan kura sonuçları merakla bekleniyor. Kura çekilişi canlı yayınla TOKİ'nin Youtube hesabından yayınlanacak. İşte, 2 Temmuz tarihli TOKİ Sivas Akıncılar Erzincan İliç kura sonuçları isim listesi!

TOKİ Sivas Erzincan kura sonuçları isim listesi! TOKİ Sivas Erzincan kura çekiliş sonuçları!

TOKİ Sivas Erzincan kura sonuçları isim listesi! TOKİ Sivas Akıncılar Erzincan İliç kura çekilişleri merakla bekleniyor. TOKİ tarafından Türkiye genelinde inşa edilecek 100 bin sosyal konut projesinde hak sahipleri belli olmaya devam ediyor. 2 Temmuz'da yapılacak Sivas Akıncılar Erzincan İliç kura çekilişinin detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte, TOKİ Sivas Erzincan kura sonuçları isim listesi!

TOKİ KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

PARA İADESİ NE ZAMAN?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yapılan konutlardan almak için kayıt parası yatıran kişilere para iadesi 5 iş günü sonrasında yapılacak.

Yani sayılan günler arasında Cumartesi ve Pazar ile 1 Mayıs gibi resmi tatilllerin olması durumunda bu tarihler atlanarak gün hesabı gerçekleştirilecek. Para iadesi için başvuru sahiplerinin kimlik belgeleri ile şahsen TOKİ başvuru parası yatırdıkları banka şubesini ziyaret etmeleri yeterli olacak.

Yani başvuru parası hangi şubeye yatırıldıysa o şubeden sadece parayı yatıran kişinin kimlik belgesi ile başvuru yapılarak paranın iadesi alınacak.

KURA ÇEKİLİŞİ

"Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10'u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2) "En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

3) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 2 (iki) iş günü sonrasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili Şube'lerinden geri alabilecektir.

Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare'ce belirlenecek tarihte "Konut Belirleme Kurası" çekilecektir.

İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.