Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.06.2020 15:43
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.06.2020 15:43
ABONE OL

Emekliye 1000 TL! ? İkramiye ödeme tarihi netleşti mi?

için geri sayım devam ederken milyonlarca emekli yılın ikinci bayram ikramiyesinin ödeme tarihinin netleşip netleşmediğini merak etmeye başladı. Emeklilerin 2020 yılının ikinci yarısında alacağı zamlı maaşlar 3 Temmuz tarihinde netlik kazanacak. Bu bağlamda başta emekliler olmak üzere milyonlarca vatandaş Kurban Bayramı ikramiyesinin ödeneceği tarihi öğrenmek istiyor. Peki, ? İkramiye ödeme tarihi netleşti mi?

Bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak?

Bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? 13 milyon emeklinin ikramiye heyecanı devam ediyor. Zamlı maaşlar için heyecan sayım devam ederken emekli ikramiye ödeme tarihleri hakkında araştırmalar artış gösterdi. Emekliler, bir yandan Temmuz zammını merak ederken, bir yandan da gözünü Kurban Bayramı ikramiyesine çevirdi.Milyonlarca emekli ikramiyelerin ödeneceği tarihi öğrenmek istiyor.

EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Mayıs'taki Ramazan Bayramı'nın ikramiyesi, Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında erkene çekilerek Nisan'da verilmişti. Kurban Bayramı ise 31 Temmuz-3 Ağustos tarihlerine denk geliyor. Bu doğrultuda emekliler, ödeme planında bir değişiklik yapılmazsa 27-30 Temmuz tarihleri arasında bu yılın ikinci bayram ikramiyesini alacak.

Emeklilere biner lira, dul ve yetimlere hisseleri oranında ödeme yapılacak.

2 FARKLI FORMÜL

Ancak emekliler, ikramiyede enflasyon ya da yeniden değerleme artışı bekliyor. 2019 yılı enflasyonu yüzde 11.84 olarak gerçekleşti.

Eğer ikramiye artışı enflasyona endekslenirse, emeklilere ödenecek tutar bin 118 lira 40 kuruşa çıkacak. Yeniden değerleme artışı gelirse de ikramiye yüzde 22.58 yükselerek bin 225 lira 80 kuruşa ulaşacak.

BAYRAM İKRAMİYESİ ARTACAK MI?

Ancak emekliler, ikramiyede enflasyon ya da yeniden değerleme artışı bekliyor. 2019 yılı enflasyonu yüzde 11.84 olarak gerçekleşti.

Eğer ikramiye artışı enflasyona endekslenirse, emeklilere ödenecek tutar bin 118 lira 40 kuruşa çıkacak.

Yeniden değerleme artışı gelirse de ikramiye yüzde 22.58 yükselerek bin 225 lira 80 kuruşa ulaşacak.