Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.06.2020 10:11
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.06.2020 10:11
ABONE OL

başvuru şartları ve tarihleri o tarih son! SGK (SSK) memur alım ilanları başvurusu sürüyor!

uzman yardımcısı alımları 8 Haziran itibari ile başlıyor.Alımlara başvurular 'a kadar devam edecektir. İlgili ilana başvurmak isteyen adayların E-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav) adresinden 08 Haziran 2020 tarihinde başlayıp 19 Haziran 2020 tarihi mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Adaylar T.C. kimlik numaraları ile e-devlete giriş yaparak SosyalGüvenlik " nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmak sureti ile başvurularını "onayla" diyerek tamamlamaktadır. İşte son dakika haberi ve detaylar takvim.com.tr'de.

SGK SSK memur alımı başvuruları sürüyor! işte başvuru şartları ve tarihleri

Haziran ayı itibari ile kamuya yapılacak olan personel alımlarından biri de Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilecek olan uzman yardımcısı alımı olup özellikle adaylar tarafından merakla beklenen alıma başvurular 8 Haziran'da başlıyor. Bu tarihten itibaren adaylar 19 Haziran 2020 tarihine kadar başvuru yapabilecek. Yazılı sınava hak kazanan adaylar kurumun sitesinde ilan edilecek olup sınav, Ankara ilinde 12 Temmuz 2020 tarihinde Saat: 10.00'da test usulde yapılacak olup sınava girmeye hak kazanan adayların sınav yerleri Kurum internet(www.sgk.gov.tr) adresinden ilan edilecektir. İşte son dakika haberi ve detaylar takvim.com.tr'de.

Başvuru Şekli

İlgili ilana başvurmak isteyen adayların E-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav) adresinden 08 Haziran 2020 tarihinde başlayıp 19 Haziran 2020 tarihi mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Adaylar T.C. kimlik numaraları ile e-devlete giriş yaparak SosyalGüvenlik Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu" nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmak sureti ile başvurularını "onayla" diyerek tamamlamaktadır.

SGK SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Sınav Konuları ve Detaylar

Yazılı sınava hak kazanan adaylar kurumun sitesinde ilan edilecek olup sınav, Ankara ilinde 12 Temmuz 2020 tarihinde Saat: 10.00'da test usulde yapılacak olup sınava girmeye hak kazanan adayların sınav yerleri Kurum internet(www.sgk.gov.tr) adresinden ilan edilecektir. Adayın sınavda, kimliğini açıkça ispat edebileceği nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport gibi belgelerin birini yanında bulundurması zorunludur.Yazılı sınav sonuçları www.sgk.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Başvuru Şartları Neler?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan alımda adayların sağlaması gereken birtakım başvuru şartları bulunmakta olup bu şartlar şu şekilde ifade edilmiştir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili maddesinde yer alan genel şartları taşımak, en az dört yıllık lisans eğitimi veren aktüerya, istatistik, matematik ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, ilgili KPSS puan türünde belirlenen taban puan ve üzeri puan almış olmak, YDS'den en az (D) düzeyinde puan almak veya buna denk başka bir belgeye sahip olmak başvuru şartlarının sağlanması istenmektedir.

SGK Çalışma Saatleri

SGK hafta içi her gün 08:00 – 12:00 / 13:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. SGK hafta sonları yani Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermemektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu il ve ilçe müdürlükleri; Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de hizmet vermemektedir.

SGK Genel Müdürlüğü: Ziyabey Caddesi No: 6 Pk: 06520 Balgat – Çankaya – ANKARA

SGK Genel Müdürlük Telefon Numarası: (0312) 207 80 00

Çağrı Merkezi: Alo 170