Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.05.2020 10:54
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.05.2020 10:54
ABONE OL

Muş kura sonuçları sorgulama! 28 Mayıs TOKİ Bitlis Muş kura sonuçları isim listesi!

Muş kura sonuçları sorgulama ekranı vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. TOKİ Bitlis Muş kura sonuçları isim listesini başvuruda bulunan adaylar araştırıyor. Türkiye genelinde inşa edilecek 100 bin sosyal konut projesinde hak sahipleri belli oluyor. Bugün yapılacak çekilişle Bitlis’te 323 konut, Muş’ta ise 400 konut hak sahibini bulacak. İşte, TOKİ Bitlis Muş kura sonuçları ekranı!

TOKİ Bitlis Muş kura sonuçları sorgulama! 28 Mayıs TOKİ Bitlis Muş kura sonuçları isim listesi!

TOKİ Bitlis Muş kura sonuçları sorgulama! 28 Mayıs TOKİ Bitlis Muş kura sonuçları isim listesi vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Dar gelirli vatandaşlar TOKİ tarafından ev sahibi yapılmaya devam ediyor. 100 bin sosyal konut projesine milyonlarca kişi başvururken, her gün yeni bir il için daha kura çekilişi yapılıyor. Peki, TOKİ Bitlis Muş kura sonuçları sorgulama nasıl yapılır? Yanıtı haberimizde…

TOKİ KUR SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Kura sonuçlarını aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra ulaşabilirsiniz.

TOKİ BİTLİS KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TOKİ MUŞ KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞME İMZALANMASI

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Temerküz Şubesinde (Daha sonra ilan edilecektir.) Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve kredi kullanım işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

Sözleşme imzalama aşamasında;

Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Proje bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

Hane halkı gelirinin en fazla net 5.500 TL (İstanbul için 6.000 TL) olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

ÖDEMELER NASIL OLACAK?

Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının %10'u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar), kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

Projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecektir.