Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.05.2020 10:30
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.05.2020 10:30
ABONE OL

kura sonuçları isim listesi! TOKİ Van Erciş kura çekiliş sonuçları!

kura sonuçları isim listesi için meraklı bekleyiş sürüyor. TOKİ Van Erciş kura çekiliş sonuçları, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. 28 Mayıs tarihli TOKİ çekilişinde Van’ın Erciş ilçesinde inşa edilecek 400 konut sahibini bulacak. Peki, nasıl öğrenilir? Yanıtı haberimizde…

TOKİ Van Erciş kura sonuçları isim listesi! TOKİ Van Erciş kura çekiliş sonuçları!

TOKİ Van Erciş kura sonuçları isim listesi yayınlandı mı? TOKİ Van Erciş kura çekiliş sonuçları yoğun şekilde araştırılıyor. TOKİ tarafından ülke genelinde inşa edilecek 100 bin sosyal konut projesinde hak sahipleri belli oluyor. Bugün yapılan çekilişle Van'ın Erciş ilçesinde inşa edilecek 400 konut sahibini bulacak. TOKİ Van Erciş kura sonuçları isim listesi de toki.gov.tr adresinden duyuruluyor. İşte, TOKİ Van Erciş kura çekiliş sonuçları!

TOKİ VAN ERCİŞ KURASI

Kura sonuçlarını aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra ulaşabilirsiniz.

TOKİ VAN ERCİŞ KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞME İMZALANMASI

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Temerküz Şubesinde (Daha sonra ilan edilecektir.) Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve kredi kullanım işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

Sözleşme imzalama aşamasında;

Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Proje bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

Hane halkı gelirinin en fazla net 5.500 TL (İstanbul için 6.000 TL) olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

ÖDEMELER NASIL OLACAK?

Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının %10'u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar), kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

Projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecektir.