Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.04.2020 18:18
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.05.2020 17:16
ABONE OL

son durum nedir? Meclise geldi mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında çalışmaların devam ettiğini açıklamıştı. Ek gösterge hakkında detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. Ek gösterge rakamı 3000 olan öğretmen ve hemşireler özellikle ek göstergelerin artışını beklemekteydi.

3600 ek gösterge son durum nedir? Meclise geldi mi?

3600 ek gösterge son dakika çıkacak mı? Yaklaşık 1.6 milyon memur ve emekliyi yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge hakkında sevindiren haberler var. Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlisi olan memurların alacağı 3600 ek gösterge sonrası maaşlarda 400 lira ile 500 lira arasında artış olacak. Konu hakkında son açıklama Süleyman Soylu'dan gelmişti.

3600 EK GÖSTERGE SON DURUM NEDİR?

3600 ek göstergenin meclise gelmesi bekleniyor fakay konu ile ilgili açıklama daha yapılmadı.

Son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 3600 ek gösterge hakkındaki soruları yanıtladı. Soylu, 3600 ek gösterge konusunda "Sayın Cumhurbaşkanımız hem partimizin Merkez Yönetim Kurulu'ndaki toplantıdan sonra Sayın Ömer Çelik'e açıklattırdı. Cumhurbaşkanımız, başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanımıza talimat verdi. Bu konuda topyekün bir çalışma yapılıyor. 'Artık bu konuyu bitirelim, bir daha bu konuyu gündeme getirmeyelim.' dendi. Şimdi, o konu üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde değerlendirilmektedir, çalışılmaktadır." dedi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇEKLİK'TEN AÇIKLAMA GELDİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Benim bildiğim bu konularla ilgili çalışmalar devam ediyor. Yeni bir bilgi yok. Bu çalışmalar tamamlandığında biz de gereken bilgiyi veririz. Şu an da o konular üzerindeki çalışmalar devam ediyor.

Memurların, aylık maaşlarının, emekli olduktan sonra alacakları aylıkların ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde büyük rol taşıyan ek gösterge önemli bir unsurdur. Ek göstergenin yüksek olması emekli aylığı ve emekli ikramiyesinin de yüksek olacağı anlamına gelmektedir. Bu nedenle memurlar bulunmuş oldukları unvanlarının 1. derece kadrolar için belirlenen ek gösterge rakamlarının yüksek olmasını istemektedirler. Bu durumdan dolayı da ek göstergesi 3600 olan bir memur ile 2500 olan bir memurun alacağı zam oranları ya da maaş miktarları aynı olmaz. Bu sebepten dolayı da bir süredir 3600 ek gösterge için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 3600 ek göstergenin yürürlüğe girmesinin ardından öğretmen, hemşire, din görevlisi ve polislerin maaşlarında artış olacak.' dedi.