Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.03.2020 Gazete
ABONE OL

Kariyerini kuşkonmaz için bıraktı

'da, tekstil ve gıda üretim alanlarında pazarlama müdürü olarak çalışırken bir iş gezisinde tanıştığı kuşkonmaz üretimi için kariyerini bırakan (39), memleketi 'nın Ula ilçesinde, bu işi yapmaya başladı.

Kariyerini kuşkonmaz için bıraktı
İstanbul'da, tekstil ve gıda üretim alanlarında pazarlama müdürü olarak çalışırken bir iş gezisinde tanıştığı kuşkonmaz üretimi için kariyerini bırakan Aslı Aksoy (39), memleketi 'nın Ula ilçesinde, bu işi yapmaya başladı. 2015'te kuşkonmaz üretimine başlayan Aksoy, kilosu 75 liradan satılan kuşkonmazın üretimi için 'iyi tarım' sertifikası aldı, büyük mağazalarla satış sözleşmesi imzaladı. ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan ve 13 yıllık iş hayatını bir kenara bırakan Aksoy, "10 kişiyle hasat yapıyorum. Bu yılki hedef 25 ton kuşkonmaz hasadı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.