Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 06.03.2020 09:10
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.03.2020 09:26
ABONE OL

Emekliler kavuşuyor! İntibak mı ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor

İntibak müjdesi ile milyonlarca emeklinin yüzü gülecek. Bu anlamda intibak mı ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Çalışma Bakanlığı ve Bağkur Emekli maaşlarına 355 TL İntibak zammı onaylandı. Bağkur ve SSK emeklileri için 355 TL İntibak zammı ne zaman ödenecek?

SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına 355 lira zam yapılacak!

İntibak zammı ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Çalışma Bakanlığı SSK ve Bağkur Emekli maaşlarına 355 TL İntibak zammı onaylandı. Bağkur ve SSK emeklileri için 355 TL İntibak zammı ne zaman ödenecek? İntibak zammı ne zaman yatacak. Tüm emekliler İntibak zammının hesaplara yatacağı tarihe çevrildi.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

İNTİBAK ZAMMI ÖDEMELERİ BAŞLIYOR!

Çalışma Bakanlığı SSK Bağkur emekli maaşlarına 355 tl intibak zammı kampanyası başlatılmıştır. Ülkemizdeki BAĞKUR ve SSK emeklileri 2020 yılı içinde intibak zammı için beklemeye girmişlerdir. Bu kanun için hükümetin kararını verdi. Haberimizde sizlere bu konu hakkında değerlendirmeler yapacağız. Ülkemizdeki emekli vatandaşların kulağı hükümetten gelecek intibak yasasındaydı.

Bu konuda vatandaşlarımız çok uzun zamandır bir düzenleme beklemektedirler. Müjdeli haber olarak beklenen intibak yasasında ilk olarak 55 TL zam olacaktır. Bu zam oranı ile birlikte en fazla intibak zammı 355 TL'ye kadar çıkmaktadır. Emekliler intibak düzenlemelerini merak ettikleri gibi ayrıca Çalışma bakanlığının bu konu hakkında atacağı adımları da merak etmektedirler. Ancak bugün çok güzel gelişmeler yaşandı, İntibak zammı onaylandı.

Gün içerisinde ikinci müjde geldi. Ziraat Bankası 500-750 TL ödemesi yapacağını SGK ile anlaşmasıyla gözler İntibak zammına çevrildi. Burada bile değişen maaş farkları nedeniyle İntibak zammı ödemesi yapılacak. Promosyonda en düşük ücretle en yüksek arasında oluşan fark düşük maaş alanları üzüyor.

SON DAKİKA SGK HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

EMEKLİ MAAŞI SON DAKİKA İNTİBAK ZAMMI HABERLERİ

ÇALIŞMA BAKANLIĞI EMEKLİYE İNTİBAK ZAMMI ADIMI NELERİ DEĞİŞTİRDİ?

2020 Yılında Aile ve Çalışma Bakanlığının intibak zammı ile ilgili bir çalışma yapıldı ve komisyondan geçti. TV kanalları tarafından çıkan bu haberlerde bu bakanlığın intibak yasası ile ilgili bir çalışma yapması gündeme gelmesiyle nihayet gerçek oldu. Şu an sadece Bu düzenleme sonrasında maaşların ne kadar olacağı hakkında henüz tam bir bilgi yoktur.

EMEKLİYE 355 TL EK ZAM FORMÜLÜ

Ülkemizde 2000 yılından önce emekli olan vatandaşlara geçen dönem intibak düzenlemeleri yapılmıştı. Emekliler için Türkiye'de sürekli olarak yeni haklar tanınmaktadır. Bu son düzenlemeler ile belirtilen tarihlerden önce emekli olduysanız 55 TL ile 355 TL arasında zam yapılmıştır. Sizde bu zamdan faydalanabilirsiniz. Bu düzenleme sonrasında 2000 yılından sonra emekli olanlarda bu kampanyadan yararlanmak istemektedirler. Eğer sizde bu kararı bekliyorsanız henüz bir onay olduğunu söyleyemeyiz. Yargı ve TBMM'de bu konu için bir onay çıkmadığı gibi, hükümetinde bir adım atması beklenmiyor. Ama eğer bu karar çıkarsa 5.000.000 emekliye bu intibak zammı uygulanacaktır.

Bu zam uygulandığı zaman 355 TL'ye kadar intibak zammı alabilirsiniz. Sizlere bu haberimizde Çalışma Bakanlığı SSK Bağkur emekli maaşlarına 355 tl intibak zammı hakkında bilgiler verdik. Bu hafta Çalışma Bakanlığından onaylanan yasa TBMM üzerinde bu konunun konuşulacağı ve Resmi Gazetede yayınlanması beklenmektedir. Sizde sitemizi takip ederek güncel son dakika haberleri öğrenebilirsiniz.

İNTİBAK TALEBİ NEDİR?

Memur emeklilerinin intibak talebi ise Memur-Sen tarafından hükümete iletildi. Taleple aynı unvanlı kadro ya da görevden emekli olanlar arasındaki kurum farklılığı kaynaklı emekli maaşı farkının giderilmesi hedefleniyor. Düşük maaşı olanlara aradaki fark kadar ilave ödeme gerçekleştirilmesi isteniyor. Eğer bu talep hayata geçerse, aynı görevden emekli olmuş kişiler arasındaki kurum kaynaklı maaş farkı kapatılacak.

EMEKLİ MAAŞI ALANLAR DİKKAT

Türkiye Gazetesi yazarlarından İsa Karakaş yazısında, "2000 yılı sonrasında emekli olanların intibakı ile ilgili nihayet "Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" adı altında yeni bir düzenleme yapılmasını öngören kanun teklifi 6 Şubat 2020 günü TBMM komisyonlarına kadar ulaştı." ifadelerini kullandı.