Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.02.2020 Gazete
ABONE OL

Gaziye kamuda iş fırsatı

Milyonları ilgilendiren düzenlemeler içeren torba yasa tasarısının Meclis maratonu sürüyor. Teklifin, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen düzenlemelerine göre, 5 bin iş günü ve 20 yıl sigortalılık süresini dolduran vazife ve harp malulü gaziler ikinci maaş bağlanabilmesine hak kazanacak.

Gaziye kamuda iş fırsatı
Milyonları ilgilendiren düzenlemeler içeren torba yasa tasarısının Meclis maratonu sürüyor. Teklifin, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen düzenlemelerine göre, 5 bin iş günü ve 20 yıl sigortalılık süresini dolduran vazife ve harp malulü gaziler ikinci maaş bağlanabilmesine hak kazanacak. İkinci aylığa hak kazanamayanlardan isteyenler, kamu kurumlarında istihdam edilebilecek. Gurbetçiler dövizle BES'e girebilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.