Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.02.2020 Gazete
ABONE OL

açıkladı: Fatih ve Yavuz’dan sonra 3. sondaj gemisi de geliyor

Para dergisi, 3. Türkiye ve düzenledi. , müjdeyi verdi: İngiltere'den aldığımız üçüncü sondaj gemisi birkaç hafta içinde Türkiye'de olacak. Akdeniz'de çalışacak. Karadeniz'e de açılabilir.

Sondaj atağı!
Turkuvaz Medya Grubu ve Para dergisi tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesinde düzenlenen '3. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi' sektör devlerinin katılımıyla dün İstanbul Çırağan Palace Kempinski'de gerçekleşti. Özel oturumda soruları yanıtlayan Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin üçüncü sondaj gemisinin İngiltere'den alındığını ve birkaç hafta içinde Türkiye'de olacağını söyledi. Geminin isminin henüz belirlenmediğini anlatan Dönmez, şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanımız'dan isim babası olmasını isteyeceğiz. Geminin Akdeniz'de çalışma ihtimali yüksek ama uzun süre çalışmaya ara verdiğimiz Karadeniz'e de gemilerimizden birini gönderebiliriz. Ayrıca, dost ve kardeş ülkelerden bizden teknik hizmet almak için talepler geliyor. Onları da değerlendirebiliriz.", Bakanı Hasan Taçoy ve Genel Müdürü Yasemin Gebeş birlikte poz verdi.Bakan Fatih Dönmez'in katıldığı zirvenin ev sahipliğini Turkuvaz Dergi Grubu Genel Müdürü Yasemin Gebeş yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.