Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.02.2020 21:28
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.02.2020 21:28
ABONE OL

Gözler Mart'a çevrildi! ücretleri kaç TL olacak? Bankaların promosyon teklifleri nedir?

Yaklaşık 13 milyona yakın emeklinin promosyon için heyecanlı bekleyişi sürüyor. Yeni promosyon teklifleri için Mart ayı bekleniyor. 2017 yılında bankalar ve SGK arasında imzalanan protokolün üzerinden üç yıl geçti. Mart ayıyla birlikte birçok emeklinin sözleşme süresi bu ay itibarıyla sona eriyor. Emekli vatandaşlar bu kapsamda " ücretleri kaç TL olacak?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, bankaların promosyon teklifleri nedir? İşte bankalar tarafından sunulan güncel promosyon teklifleri

Emekli promosyon ücretleri kaç TL olacak?

Emeklilerin Mart ayının yaklaşmasıyla birlikte promosyon ücretleri hakkındaki araştırmalarında artış yaşandığı görülüyor. Emekliler güncel emekli promosyon tekliflerini incelerken SGK ve bankalar arasındaki görüşme için bekleyiş devam ediyor. Taban promosyonun ise 600 lira seviyesine çıkması bekleniyor. Peki, emekli promosyon ücretleri kaç TL olacak? Bankaların promosyon teklifleri nedir? İşte detaylar

GÜNCEL EMEKLİ PROMOSYON ÜCRETLERİ

AKBANK

450 TL ödeyecek, ATM; havale ve EFT işlemi ücretsiz olacak.

FİBABANKA

Maaşa göre 330, 415, 500 TL ödeme yapacak.

Diğer bankaların promosyon tekliflerini incelemek için bir sonraki sayfaya geçiniz...

İŞ BANKASI

450 TL ödeyecek, kart ücreti olmayacak, özel faiz imkanı sağlayacak ve havale ve EFT işlemlerinden ücret almayacak.

TEB

1000 TL'ye kadar ödeme yapacak. 10 emekli getirene 1500 TL verecek.

DENİZBANK

450 TL ödeyecek, emekli getirene 100 TL ek ücret ödeyecek.

ING

450 TL ödeyecek, ATM'ler ücretsiz olacak.

ŞEKERBANK

450 TL ödeyecek, 2 otomatik talimata 150 TL verecek, 10 emekli getirene ise 1500 TL imkanı sağlayacak.

3 YILLIK SÜRE DOLDU

SGK ile bankalar arasında 2017'de imzalanan protokolle ilk defa toplu olarak başlatılan emeklilere banka promosyonu uygulamasında 3 yıl geride kaldı.

SÖZLEŞME SÜRESİ BU AY İTİBARIYLA SONA ERİYOR

3 yıllığına 1.000 lira aylık alanlara 300, 1.000 ila 2 bin lira arasında aylık alanlara 375, 2 bin lira üzeri aylık alanlara ise 450 lira olarak uygulanan banka promosyonunda, birçok emeklinin sözleşme süresi bu ay itibarıyla sona eriyor.

SGK ile Türkiye Bankalar Birliği arasında yapılacak müzakereler sonucunda 13 milyon emeklinin aylıkları karşılığında alacakları yeni promosyon miktarları belirlenecek.

EN AZ 600 TL BEKLENİYOR

Promosyon miktarı SGK ile bankaların yapacağı yeni protokolle yükselecek. Burada rakamın en az 600 lira olması bekleniyor. Ancak bankalar rakamı değişik şartlarla bin 250 liraya kadar yükseltmiş durumda.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.