Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.02.2020 14:49
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.02.2020 14:49
ABONE OL

26. Dönem POMEM sonuçları açıklandı mı? EGM PA ne zaman açıklanacak?

nda heyecan dorukta. 26. Dönem POMEM mülakatlarına katılan adaylar, Polis Akademisi'nden gelecek müjdeli habere kilitlendi. Aradan iki ay geçmesinin ardından sonuçların açıklanmaması adaylarda heyecanı daha da artırdı. Peki, 26. Dönem POMEM sonuçları açıklandı mı? ?

26. Dönem POMEM sonuçları açıklandı mı?

26. Dönem POMEM sonuçları açıklandı mı? Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi tarafından 26. Dönem POMEM mülakatları 8 Kasım - 10 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Polis olabilme hayali ile mülakatlara katılan adaylar heyecan içinde sonuçları bekliyor. Bu bağlamda, internet üzerinden sonuçların hangi tarihte açıklanacağına yönelik sorular araştırılıyor. Peki, 26. Dönem POMEM sonuçları açıklandı mı? EGM PA POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar...

26. DÖNEM POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

26. Dönem POMEM mülakatlarına katılan adaylar sonuçlara kilitlendi. Ancak sonuçların hangi tarihte açıklanacağı yönünde resmi bir açıklama yapılmadı.

POMEM mülakat sonuçları için tarihi belli olduğundahaberimizin içeriğinde yer alacak.

27. DÖNEM POMEM ALIMLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

27. Dönem POMEM polis alımının hangi tarihte yapılacağına dair resmi bir açıklama bulunmuyor.

Polis Akademisi tarafından konu ile ilgili açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

MÜLAKAT SINAVI

26. Dönem POMEM için mülakat aşamaları 31 farklı bölgede yapıldı.

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar. Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir.

Değerlendirmede adayın;

* Konu hakkında bilgi düzeyi,
* Kendisinden istenileni kavrama,
* Özgüveni,
* İfade etme yeteneği,
* Beden dilini kullanma becerisi

olmak üzere 5 farklı kritere göre değerlendirme yapılacak olup her bir kriter 20 puan üzerinden hesaplanarak toplamda 100 puan üzerinden değerlendirme yapılır. Adayların başarılı olabilmeleri için 100 üzeirnden en az 70 puan almış olmaları gereklidir.

EĞİTİM SÜRESİ İÇİN DEĞERLENDİRME:

Polis Akademisi Başkanlığından Polis Memuru olarak görev almak isteyen adaylar tüm sınavlardan başarılı olmaları gereklidir. Ayrıca POMEM kapsamında eğitimini tamamlayan ve tüm sınavlardan başarılı olan adayların Polisliğe ataması yapılacaktır. Adayların 26. Dönem POMEM'e katılabilmeleri için KPSS, Fiziki Yeterlilik SInavı puanı ve Mülakat Sınavı puanı toplamı alınarak değerlendirme yapılacak.

Bu kapsamda, Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25'i ve mülakat sınavı puanının %50'sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS'den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.