Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 04.02.2020 Gazete
ABONE OL

Kira artışında tavan % 14.52

2020 yılı Ocak ayı rakamlarının açıklanmasıyla Şubat ayı kira artış oranları da belli oldu. 12 aylık ortalamalara göre yüzde 14.52 olarak gerçekleşti.

Kira artışında tavan % 14.52
2020 yılı Ocak ayı rakamlarının açıklanmasıyla Şubat ayı kira artış oranları da belli oldu. 12 aylık ortalamalara göre TÜFE yüzde 14.52 olarak gerçekleşti. Bu rakam ev sahipleri tarafından uygulanabilecek en yüksek tavan zam oranı olacak. Bu ay yapılacak kira artışları yüzde 14.52'yi aşamayacak. Kira artışlarındaki üst sınır, ÜFE yerine 12 aylık ortalamalara göre TÜFE'ye endekslendi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.