Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.01.2020 Gazete
ABONE OL

8.9 milyon öğrenciye kurs

Milli Eğitim Bakanlığı'nın verileri, devlet okullarında açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına yönelik ilgiyi ortaya koydu. Buna göre; okullarda açılan kurs sayısı 50 bin olurken, bu kurslara 8 milyon 925 bin öğrenci başvurdu.

8.9 milyon öğrenciye kurs
Milli Eğitim Bakanlığı'nın verileri, devlet okullarında açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına yönelik ilgiyi ortaya koydu. Buna göre; okullarda açılan kurs sayısı 50 bin olurken, bu kurslara 8 milyon 925 bin öğrenci başvurdu. Kurs takvimine göre; 30 Eylül'de başlayan kurslar 7 Haziran'da sona erecek. Yaz dönemi kurslarına da öğretmen başvuruları 15-21 Haziran, öğrenci başvuruları da 22-28 Haziran arasında alınacak. Kurslar, 4 Temmuz-28 Ağustos'ta yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.