Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.12.2019 20:14
  • Son Güncelleme: 12.12.2019 20:38

'den 100 bin konut müjdesi! Dar gelirli konut başvuruları ne zaman başlayacak? Başvuru şartları nelerdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 100 Bin Sosyal Konut Tanıtım Toplantısı'nda vatandaşlara müjdeyi verdi. 100 bin sosyal konut için başvuru tarihleri, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklandı. Vatandaşlar şimdi bu kapsamda 100 bin konut dar gelirli konut başvuruları ne zaman başlayacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, başvuru şartları nelerdir? İşte TOKİ 100 bin konut projesine dair merak edilen detaylar...

TOKİ 100 bin konut müjdesi açıklandı! İşte detaylar...

TOKİ 100 bin konut projesiyle ilgili vatandaşlara müjdeli haberi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. 100 Bin Sosyal Konut Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile finansmanına destek veren Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkililerini tebrik etti. 100 bin konut müjdesinin ardından konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar araştırmalara başladı. Bu kapsamda TOKİ'den 100 bin konut dar gelirli konut başvuruları ne zaman başlayacak sorusuna yanıt arıyor. İşte projeyle ilgili tüm detaylar...

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TOKİ 100 bin sosyal konut projesi için başvuru tarihini 15 Aralık 2019-15 Ocak 2019 olarak duyurdu.

"1 İLA 1,5 YIL İÇİNDE KONUTLARI BİTİRİP SAHİPLERİNE TESLİM EDECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu yılın ilk aylarında 250 bin sosyal konut kampanyası çerçevesinde başlatılan ilk 50 binlik konut projesinin vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü ifade ederek, "Biz de hem sayıyı artırmaya hem de kampanyayı sürekli hale getirmeye karar verdik. Bugünkü tanıtım töreniyle 2020 programımız kapsamında ülkenin 81 vilayetinde 100 bin sosyal konutun da inşa sürecini başlatıyoruz. İnşallah yılbaşı itibarıyla temeli attıktan sonra azami 1 ila 1,5 yıl içinde konutları bitirip sahiplerine teslim edeceğiz." şeklinde konuştu.

Hedeflerinin bundan sapma olmaması ve vatandaşların zemin artı 2, zemin artı 3 ya da zemin artı 4 olmak üzere bu binalara yerleşmeleri olduğuna değinen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunu sağlamak suretiyle hem depreme dayanıklı hem de görünümü itibarıyla gerçekten kadim tarihimizdeki mahalle kültürünü yeniden hakim kılmanın adımlarını atmış olacağız. Bu projelerle vatandaşlarımıza yüzde 10 peşinatın ardından kalan tutarın tamamı için aylık 894 liradan başlayan taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi olma imkânını sağlayacağız. Böylece 100 bin dar gelirli ailemizin kira öder gibi konut sahibi olabilmelerini temin edeceğiz. Bu konutlar 2 artı1 brüt 75 ve 85 metrekare ile 3 artı 1 brüt 100 metrekare olarak projelendirilecektir. 100 bin konutluk bu projenin toplam yatırım bedeli yaklaşık 17 milyar 300 milyon lirayı buluyor."

Projeyle ilgili detayları öğrenmek için bir sonraki sayfaya geçiniz....

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.