Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 10.12.2019 09:22
  • Son Güncelleme: 18.12.2019 17:41

Kira ödeyemeyenlere 1150 lira kira desteği! Ev almak isteyenlere 25 bin lira!

Devlet ilk defa ev alacaklara aylık 25 bin liraya varan destek ödemesi yaparken kirasını ödemeyenlere Aile Bakanlığı ve tarafından destek ödemesi yapıyor. Devlet tarafından sağlanan konut alım desteği ve kira desteklerinin nasıl alınacağına ilişkin bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlk evini alacaklara 25 bin TL destek! Kiracılara ise...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından müjdeli bir haber verildi. Bu anlamda ilk defa ev alacak olanlara 25 bin lira destek verilecek. Kirasını ödeyemeyenlere ise, 1.150 lira verilecek. Nüfusun az kira oranlarının düşük olduğu yerlerde bu tutar 715 TL olarak belirlendi. Son yıllarda kentsel dönüşüm hız kazanmıştı. 20 yılda 6,7 milyon konut dönüşüm geçireceği söyleniyor.

KONUT HESABI NEDİR?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşar belirli bankalara gidip konut hesabı açıyor. Açtığı ve düzenli olarak para yatıran ve destek alınan hesaba 'Konut hesabı' deniliyor.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.