Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 03.12.2019 09:31
  • Son Güncelleme: 03.12.2019 09:31

TEFE 3 Aralık oranı belli oldu mu? Kasım ayı enflasyon rakamları ve beklentisi açıklandı

Kasım ayı TEFE oranı oldukça merak ediliyor. Aralık ayının ilk günlerinde enflasyon oranları vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Ekonomi alanında pek çok konuda belirleyici olacak olan enflasyon rakamları () tarafından her ay düzenli olarak açıklanıyor. Peki, Kasım ayı ne zaman açıklanacak? İşte Kasım ayı enflasyon beklentisi hakkında bilgiler... Enflasyonu hesaplamak resmi istatistik kurumları açısından oldukça zor olmakla birlikte, temsili bazı mallardan bir sepet oluşturularak hesaplama gerçekleştirilir. Sonra da bu sepet değerinin zaman içerisindeki değişimleri gözlemlenir.

Kasım ayı enflasyon rakamları ve beklentisi açıklandı

Kasım ayı enflasyon rakamları Aralık ayına girdiğimiz şu günlerde oldukça merak ediliyor. Bu anlamda Kasım ayı enflasyon rakamları hakkında araştırmalar yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda özellikle şu günlerde arama motorlarında "Kasım ayı enflasyon oranı ne zaman açıklanacak?" sorusu hakkında araştırmalar artış gösterdi. TÜFE için, hesaplamaya önce yurt içinde hanelerin mallar için ödediği fiyat alınarak başlanıyor. Bu yapılan harcamaların toplam harcamalardaki konumu belirleniyor. Belirli dönemler alınarak artış miktarları ortaya koyulur. Peki, 2019 Kasım enflasyon beklentisi açıklandı mı? İşte cevabı....

KASIM AYI ENFLASYON ORANI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kasım ayının enflasyon oranları, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 3 Aralık Salı günü açıklanacaktır.

Enflasyon beklentisi için bir sonraki sayfaya geçiniz...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.