Bugünkü
Takvim

İş garantili eğitim

Türkiye'nin aydınlık geleceğini inşa etmek isteyen hükümet, gençlerin işsiz kalmasının önüne geçmek ve sanayideki ara eleman eksikliğini gidermek için eğitim ve sanayi sektörü arasındaki koordinasyonu güçlendirecek, meslek garantili eğitimi teşvik edecek.

İş garantili eğitim
Türkiye'nin aydınlık geleceğini inşa etmek isteyen hükümet, gençlerin işsiz kalmasının önüne geçmek ve sanayideki ara eleman eksikliğini gidermek için eğitim ve sanayi sektörü arasındaki koordinasyonu güçlendirecek, meslek garantili eğitimi teşvik edecek. Öncelikli olarak üretim sektörüne eleman yetiştiren mesleki ve teknik liselerin eğitim ortamının iyileştirilmesi için sektörle işbirliğine gidilerek anlaşmalar gerçekleştirilecek. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yapılacak protokoller kapsamında Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) içerisinde okullar açılacak. Mevcut okulların sayısı ve bölüm çeşitliliği artacak.

BETÜL USTA

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.