Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.11.2019 16:56
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.11.2019 16:56
ABONE OL

İŞKUR'da güvenlik görevlisi, kasiyer, bekçi ve temizlik görevlisi alımı ilanları duyuruldu! İşte o iller

Her yıl İŞKUR aracılığıyla on binlerce vatandaş iş sahibi oluyor. Yurt genelinde iş arayışı olan vatandaşlar İŞKUR tarafından olanak sağlanıyor. İŞKUR bu hafta internet sitesinden güncel iş ilanlarını yeniledi. İŞKUR'un yayımladığı iş ilanlarına göre Türkiye'nin birçok ilinde istihdam edilmek üzere güvenlik görevlisi, kasiyer, bekçi ve temizlik görevlisi alımı ilanları duyuruldu. İşte alım yapılacak o iller...

İŞKUR'da binlerce personel alımı yapılacak!

İŞKUR vasıtasıyla yayımlanan ilanlara vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösteriliyor. Kurum tarafından özel ve kamuda istihdam edilmek üzere yeni ilanlar yayımlandı. Yer alan bilgilere göre güvenlik görevlisi alımı için 68 ilan, bekçi alımı için 19 ilan, temizlik görevlisi için 538 ilan ve kasiyer alımı için ise 187 ilan yayımlandı. İşte yayımlanan ilanlara dair bilgiler ve İŞKUR'a kayıt olmak için yapılması gerekenler...

İŞKUR GÜNCEL İŞ İLANLARI

Güvenlik Görevlisi: 68 ilan
Bekçi: 19 ilan
Temizlik Görevlisi: 538 ilan
Kasiyer: 187 ilan

Çeşitli branşlarda görevlendirmek üzere personel alım ilanı İŞKUR'un resmi sitesinde düzenli zaman aralıklarında yayımlanıyor. Aşağıdaki linke tıklayıp "Meslek" kısmına iş aradığınız alanları (Örneğin; güvenlik görevlisi, kasiyer, bekçi ve temizlik görevlisi) yazarak güncel ilanları görebilir, İŞKUR üye bilgilerinizi girerek ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.

İŞKUR İLANLARI VE EN SON GELİŞMELER İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR İLAN SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR BEKÇİ ALIMI İLANLARI

İŞKUR üzerinden istihdam edilmek üzere bekçi alımı ilanı yayımlandı. İlanlara başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar, kurumun internet sitesi üzerinden ya da İŞKUR müdürlüklerinden öz geçmişleriyle beraber başvurularını gerçekleştirebilir.

İŞKUR BEKÇİ ALIMI İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

İŞKUR'A NASIL KAYIT OLUNUR?

İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır. İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır.

Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.

Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir.

Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir.

İŞKUR'a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek. İkisi içinde üye olma bağlantıları aşağıdadır.

Daha sonra karşınıza çıkan üyelik sözleşmelerini kabul etmeniz ve profil bilgilerinizi ( şifre, isim soyisim vb bilgileri ) eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı kaydettikten sonra profilinizi oluşturursunuz. Bu alanda öğrenim durumunuz, özellikleriniz, eğitim durumunuz, iş aradığınız pozisyonlar vb bilgileri aşama aşama doldurur gerekirse word dosyası halinde özgeçmiş de ekleyebilirsiniz. Profil fotoğrafı eklemeniz de bu aşamada önerilir. Çünkü yapılan araştırmada profil fotoğrafı olanların iş bulma olasılıklarının daha fazla olduğu görülmüştür. Ardından İŞKUR size bir danışman atar ve işveren ile sizi ya da işçi ile sizi buluşturmak için çalışmalarını devam ettirirler.

İnternet üzerinden İŞKUR'a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile kayıt için başvuruda bulunmanız da seçenekler arasındadır. Burada bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır.