Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.11.2019 13:32
  • Son Güncelleme: 24.11.2019 12:50

Maaşlara ... Emekliye, memura, ye ve li çalışana...

Ülkemizde milyonlarca vatandaş emekli, memur, li, ve maaşı artışını merakla bekliyor. Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar maaş oranları hakkında bir gelişme yaşanıp yaşanmadığını öğrenmek istiyor. Bu kapsamda Kasım ayının ortalarında arama motorlarında merakla sorgulatılanlar arasında "emekli, memur, asgari ücretli, engelli ve artışı" bulunuyor.

Maaşlara zam... Emekliye, memura, yaşlıya, engelliye...

2020 yılı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte emekli, memur, asgari ücretli, engelli ve işsizlik evde bakım maaşı artışı hakkındaki araştırmalar artış gösterdi. Milyonlarca kişi Emekli, memur, asgari ücretli, engelli ve işsizlik evde bakım maaşı artış zamlarının ne kadar olacağını merak ederken konu hakkında araştırmalarını sürdürüyor.

SON DAKİKA EMEKLİ MAAŞI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

EMEKLİ MAAŞLARINA NE ZAMAN ZAM YAPILACAK?

Açıklanan veriler doğrultusunda; Ocak'ta 2019'un ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam alacak SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı, Temmuz-Ekim enflasyonuna göre yüzde 5.31 olacak. Bu oran, Kasım ve Aralık enflasyonuna göre artabilecek. Enflasyon tahminlerine göre, yüzde 6.65 ya da 7.3 olabilecek. Ocak'ta ayrıca ek ödeme tutarları da yükselecek. Maaşın yüzde 4'ü-5'i oranında olan ek ödeme, yeni aylıktan hesaplanacağı için artacak. Yüzde 5.31 artışa göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ek ödeme dâhil gelirinde 62,76 ile 312,61 lira arasında artış yaşanacaktır. En düşük aylık ise bin 244 lira 62 kuruşa çıkacaktır.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.