Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.11.2019 10:12
  • Son Güncelleme: 16.11.2019 10:25

'de son durum! Bugün son dakika gelişmesi var mı?

'de i gelmeye devam ediyor. EYT yasasının çıkıp çıkmayacağı vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Uzun bir çalışma hayatını bitirenler, emekli olma hayaliyle yaşıyor. EYT yasasında son durum nedir? Emeklilikkte yaşa takılanların heyecanla beklediği EYT konusunda son açıklamalar neler? Emekli olabilmek için yaş gününü doldurmayı bekleyen EYT'liler, son gelişmeleri yakından takip ediyor. Konu ile ilgili yapılan son açıklamaları haberimizde derledik. Peki, EYT yasası son durum nedir?

16 Kasım EYT'de son durum!

Son günlerde yoğun ilgi gören ve bir açıklık bekleyen vatandaşlar, Emeklilikte Yaşa Takılanlar durumuna kimlerin dahil olduğunu araştırıyor. EYT yasası mecliste onaylanırsa bu yasadan kimler faydalanabilecek? Uzun bir çalışma hayatını bitirenler, emekli olma hayaliyle yaşıyor. Bu gelişmelerin ardından EYT bekleyenler, gelecek müjdeli haberi bekliyordu. Konu ile ilgili peş peşe açıklamalar geldi. Peki, EYT yasası son durum nedir? EYT yasası çıkacak mı? EYT çıkarsa ne zaman emekli olurum? İşte 16 Kasım EYT ile ilgili son gelişmeler...

EYT İÇİN BÜTÇE AYIRILDI MI?

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, emeklilikte yaşa takılanlar için bütçeden kaynak ayrılıp ayrılmadığına dair bir soru üzerine "2020 yılı bütçesi yapılırken mevcut belirlenmiş Kalkınma Planı, Yeni Ekonomi Programı ve mevzuatta tanımlanmış görevler kapsamında giderler oluşturuldu. Dolayısıyla mevzuatta öngörülmeyen herhangi bir konuda bütçeden yeni bir kaynak öngörülmedi." dedi. EYT ile ilgili hükümet bir çalışma olmadığını açıklamıştı.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.