Bugünkü
Takvim

esnafı isyanda! Balık-ekmek değil, rant davası

’nde balık-ekmek teknelerinin sözleşmelerinin yenilenmemesi, çevredeki esnafı tedirgin etti. ‘Bizim de işimiz biter’ diyen esnaf, kararın rant için alındığını söylüyor.

Balık-ekmek değil, rant davası
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (), 'nde balık-ekmek satışı yapan teknelerin sözleşmelerinin yenilenmeyeceğini bildirmesi üzerine tekne sahiplerinin açtığı davayı 4. İdare Mahkemesi reddetti. İBB yetkilileri tahliye ile ilgili yasal sürecin kaldığı yerden devam edeceğini belirtirken, karara balık-ekmek satan teknelerin yanı sıra bölge esnafı ve vatandaşlar da büyük tepki gösterdi. Bölgede satış yapan kestaneci, mısırcı, simitçi, turşucu ve lokmacılar, kararın sadece balık-ekmek satanlara değil, kendilerine de zarar vereceğini belirtiyor. "İnsanlar buraya balık-ekmek yemeye geliyor. Onlar gelmezse kimlere satış yapacağız" diyen esnaf, önümüzdeki dönem için de endişeli. "Bizim sözleşmemiz de yılbaşında bitiyor. Anlaşılan bizi de buradan atacaklar ve çevrelerindekilere verecekler" diyen esnaf, süreci rant davası olarak yorumladı.

1 MİLYON TL VERDİK
Tarihi Balık-Ekmek Turizm
Kooperatifi Başkanı Arif Hikmet İlke, 100 yılı aşkın süredir Eminönü'nde balık-ekmekçilerin olduğunu ve bunun İstanbul'un bir rengi olduğunu belirterek, kararın ne amaçla çıkarıldığını bilmediklerini söyledi. İlke, "Bizi işgalci gibi yansıttılar. İşgalci değiliz, belediyeye yıllık 1 milyon lira kira veriyoruz. Sözleşme fesh edilmeseydi 2020'de 1.2 milyon lira verecektik. Vergimizi de ödüyoruz. 150'den fazla insan buradan evine ekmek götürüyor" diye konuştu., kendilerinin işgalci gibi yansıtıldığını söyleyerek, "Kira ödüyoruz. Vergimizi veriyoruz" dedi.

BETÜL ALAKENT

kalan karakter 1000

Dulqarnein Dulqarnein

verdiginiz OYUN tadini aliyormusunuz simdi? HAFIYET olsun... gelen secimlere kadar SECTIGINIZ aday ile idare edin, sorumlu ariyorlarsa milyonlarca insan AYNAYA baksin... komik.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 09.11.2019 15:50
Şerif Şerif

Kendiniz kaşındınız demokrasi geldi daha ne istiyorsunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet32
hayır2
cevapla 09.11.2019 13:26
zy zy

“Her şey çok güzel olacak” ?! Şaşırdık mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet69
hayır2
cevapla 09.11.2019 13:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.