Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 08.11.2019 11:13
  • Son Güncelleme: 16.11.2019 10:27

lere mı ve var mı?

4/D'li lerle ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bu bağlamda 4/D'li taşeron işçiye mı ve olacak mı? Soruları oldukça merak ediliyor. Taşeron işçiler ile kamuya geçen işçilerin maaş zamları için 2020 yılında görüşmeler yapılacak. Yapılacak görüşmelerde ise işçilere maaş zammı hedeflenen oranında yapılacak.

Taşeronda maaş zammı için flaş haber geldi

4/D'li taşeron işçi asgari ücret zammı ve ek ödeme için üzen bir haber geldi. Bu bağlamda taşeron işçiye maaş zammı da hedef enflasyona göre yapılacak. İşçiler kadroya alınmasının ardından YHK kararına devam etti ve yüzde 4+4 maaş zammı aldı. Aynı zamanda taşeron işçilerin maaşlarına asgari ücret miktarında zam yapılması konusunda henüz bir açıklama gelmedi.

TAŞERON İŞÇİ SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

2020 YILI TAŞERON İŞÇİ EK ÖDEMELERİ

2020 yılında taşeron işçilerin alacakları en önemli ek ödeme tediye ikramiyesi olacak. Yıllık 52 gün üzerinden 4 taksit halinde ikramiye alacak olan taşeron işçiler bu ikramiyeleri maaş oranlarına göre alacaklar. En az ödeme 2019 yılında 792 TL ile asgari ücretli taşeron işçilere ödenirken bu rakamın 2020 yılında artması bekleniyor.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

GALİP GALİP

Belediye şirketlerinde çalışan işçiler niye ilaviye tediye den yararlanamıyor çok haksızlık oluyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.11.2019 09:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.