Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.10.2019 22:15
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.10.2019 22:15
ABONE OL

18 Ekim yatan iller hangileri? İşte Ekim ayı evde bakım aylığı sorgulama işlemi...

18 Ekim Cuma günü bakım maaşı alan vatandaşlar aylıkların hangi illerde yatırıldığını merak ediyor. Bu kapsamda vatandaşlar arama motorlarında konu hakkında araştırmalarına devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından il il yatırılan bakım maaşlarının 40 ilde yatırıldığı belirtiliyor. Peki, 18 Ekim yatan iller hangileri? İşte Ekim ayı evde bakım aylığı sorgulama işlemi...

18 Ekim evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

Evde bakım aylığı alan vatandaşların maaşların yatırıldığı iller hakkında araştırmaları sürüyor. Evde bakım aylıklarının 40 ilde yatırıldığına dair bilgiler geliyor. Ayrıca e-Devlet üzerinden evde bakım maaşının ödeme sorgulamalarına dair işlemler yapılıyor. Peki, 18 Ekim evde bakım maaşı yatan iller hangileri? İşte o illerin listesi...

18 EKİM EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HANGİLERİ?

Evde bakım maaşlarının Mersin, Sivas, Düzce, Ankara, Tokat, Kırklareli, Sakarya, Samsun, İzmir, Giresun, Hakkari, Balıkesir, Edirne, Aksaray, Afyonkarahisar,Kırıkkale, Antalya, Isparta, İstanbul, Kocaeli, Manisa, Bilecik, Van, Hatay, Bolu, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır, Denizli, Zonguldak, Siirt, Konya, Uşak,Bursa,Balıkesir, Elazığ,Ordu, Kırşehir,Çanakkale, Erzurum ve Adana'da yatırıldığı dair haberler geliyor.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Evde Bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

EVDE BAKIM AYLIĞI NASIL TAKİP EDİLİR?

Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor.