Bugünkü
Takvim

Girişimci gençler larla savaşıyor

Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde okuyan 3 girişimci öğrenci Müge Bozkurt, Fırat Akgün ve Tevfik Karademir, kendi şirketlerini kurarak, havacılık ve savunma sanayine yönelik çalışmalar yapmaya başladı. '

Girişimci gençler kazalarla savaşıyor
Bartın Üniversitesi Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde okuyan 3 girişimci öğrenci Müge Bozkurt, Fırat Akgün ve Tevfik Karademir, kendi şirketlerini kurarak, havacılık ve savunma sanayine yönelik çalışmalar yapmaya başladı.

'Dış Cephe Otomasyon Makinesi Tasarım ve Geliştirmesi' adlı projeleri ile 'den destek alan öğrencilerin ilk hedefi ölümlü iş larını azaltmanın yanı sıra havacılık ve savunma sanayine yönelik yatırımlar yapmak. Bozkurt, "Proje ile dış cephe işlemlerinin robotik yapılması sağlanacak" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.