Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 11.10.2019 19:39
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.10.2019 19:39
ABONE OL

1000 TL'ye varan promosyon müjdesi! ücretleri zammı ne kadar oldu? İşte bankaların teklifi

Promosyon tekliflerine göre hangi banka tarafından emeklilere ne kadar ücret verileceği merak konusu oldu. Taahüt verip maaşı o bankadan alacağım diyen emekli vatandaşlar için bankaların promosyon teklifleri bulunuyor. Promosyon ücretinin yanında bankalar tarafından çeşitli avantajlar sunuluyor. Peki, ücretleri zammı ne kadar oldu? İşte banka banka sunulan teklifler ve sağlanan avantajlar...

Hangi banka emekliye ne kadar promosyon veriyor?

Hangi bankanın emeklilere ne kadar promosyon ücreti verdiği konusunda yaklaşık 12.5 milyon emekli vatandaşın araştırmaları sürüyor. Bankalar tarafından sunulan teklifleri inceleyen vatandaşlar kendilere uygun teklifi kabul edip taahüt vererek promosyon ücretini alıyor. 3 yıllık dönem için maaşa göre en az 300, 375, 450 lira promosyon ödenirken bu tekliflerin yanında emeklilere ekstra fırsalar da sunuluyor. Teklifler 1000 TL'yi buluyor. Peki, emekli promosyon ücretleri ne kadar oldu?

EMEKLİ PROMOSYON ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

AKBANK: 450 liraya varan ödeme yapıyor. Tüm ATM'lerden ücretsiz para çekme, bedava havale ve EFT, kredilere özel faiz oranı gibi imkanlar sunuyor.

Emekliler, maaşları yatmadan 2 gün önce hesaptan para çekebiliyor.

DENİZBANK: 450 liraya varan ödeme yapıyor. Emekli maaşı müşterisi kazandıranlara da 100 lira veriyor. İndirimli alışveriş, özel faizli kredi gibi uygulamaları var.

Diğer bankaların promosyon teklifleri için bir sonraki sayfaya geçiniz...

ING: 450 liraya varan ödemeye ek olarak emekliler, 2 otomatik fatura talimatı vererek 250, ING Mobil kullanarak 50 lira ek nakit promosyon kazanabiliyor.

FİBANKA: Maaşa göre 330, 415, 500 lira promosyon ödemesi yapıyor.

İŞ BANKASI: 450 liraya varan ödeme yapıyor. Kredi kartı ücreti almıyor, özel faiz, ücretsiz havale ve EFT imkanları sağlıyor.

QNB FİNANSBANK: Emekli maaşını taşıyıp herhangi bir bankacılık ürününü kullananlara 700 liraya varan ödeme veriyor. Ayrıca emekli tanıdıklarını getirenlere 125 lira ödüyor.

ŞEKERBANK: 450 liraya varan ödeme yapıyor. 2 otomatik ödeme talimatına 150 lira ek nakit veriyor. Ücretsiz havale-EFT, hesap işletim ücreti muafiyeti, şubede işlem önceliği imkanları sunuyor.

TEB: 2 otomatik fatura talimatı verenlere promosyonu artırıyor.

Maaşı 999 liraya kadar olanlar 850, bin ile bin 999 lira arasında olanlar 925, 2 bin lira ve üzeri olanlar ise bin lira promosyon alabiliyor. Emekli yakınını getirenlere de 100 lira ödeme yapıyor.

2020'DE İKİNCİ FIRSAT

Promosyon uygulaması başladığında hemen başvurup ödemesini alanların 3 yıllık taahhüt süresi 2020'de bitiyor. Bu tarihte başvurup 3 yıllık promosyon alanlar, Mart 2020'den itibaren ikinci kez bu imkandan yararlanabilecek.

Emeklilerin büyük çoğunluğu için yeni promosyon dönemi başlayacağı için bankalar arasındaki yarışın daha da büyümesi bekleniyor.