Bugünkü
Takvim

Türkiye'den turizmde inanç hamlesi

Mevlana Türbesi, Saint Paul İnanç Koridoru, Meryem Ana Evi, Hz. İbrahim Yolu ve Eyüp Sultan ile Konya, Mersin, İzmir, Urfa ve İstanbul Türkiye’nin inanç turizminde ön plana çıkarılacak...

İnanç hamlesi
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın işaretiyle 2023'te 75 milyon turisti Türkiye'ye getirmek için turizmde ürün çeşitliliği artırılacak. Dünya turizm ortalamasının 4 katı performans sergileyerek büyüyen Türk turizm sektörü; gastronomi, sağlık ve kültürden sonra inanç turizminde de dünyada ilk sıralara yerleşmeyi hedefine koydu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2023 Turizm Strateji Planı ile Türkiye'nin dört bir yanındaki inanç merkezlerini turizmle buluşturacak. Mevlana Türbesi, Saint Paul İnanç Koridoru, Meryem Ana Evi, Hz. İbrahim Yolu ve Eyüp Sultan ile birlikte Konya, Mersin, İzmir, Şanlıurfa ve İstanbul Türkiye'nin inanç turizminde ön plana çıkarılacak. Bakanlık, Türkiye İnanç Haritası ve İnanç Portalı'nı da hayata geçirecek. İnanç merkezleri ve rotaları, konaklama ve ulaşım altyapısını da kapsayacak şekilde oluşturulacak.

BURAK ERDEM ÇELİK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.